Рубрики
МЕНЮ
Данило Матюха
Державна Дума Російської Федерації затвердила вихід країни із Договору про відкрите небо. Про це повідомляє Інтерфакс.
Угода про відкрите небо - фото з відкритих джерел
Відповідний закон Володимир Путін вніс у нижню палату парламенту 11 травня. Після Держдуми документ має розглянути ще й Рада Федерації.
У Кремлі звинуватили у цьому США, які покинули Договір про відкрите небо ще у листопаді 2020 року. У Вашингтоні наголошують, що це сталося через невиконання Росією своїх зобов'язань у межах договору.
Натомість РФ вважає ці звинувачення "надуманим приводом" і такі дії США, на їхню думку, порушили баланс інтересів інших держав-учасниць.
Після підписання документу про вихід Росії з Договору про відкрите небо інші учасники не зможуть здійснювати обльоти її територій
Довідка: Договір з відкритого неба — багатостороння міжнародна угода, підписана 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів ОБСЄ, в тому числі й Україною. Договір встановлює режим відкритого неба, мета якого — забезпечити можливість його учасникам здійснювати обльоти територій один одного.
Нагадаємо, у жовтні 2019 року адміністрація Трампа оголосила про бажання вийти з Договору про відкрите небо.
Додамо, що президент Сполучених Штатів Америки розраховує зустрітися з очільником РФ Володимиром Путіним вже у червні цього року. Не виключено, що лідери двох країн зможуть поспілкуватися під час весняного турне президента Америки країнами Європи.
Також сайт "Коментарі" розповідав, коли президент РФ Володимир Путін може піти з посади. Думку російського політтехнолога і публіциста Станіслава Бєлковського читайте в нашому матеріалі.
Новини