Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук звинувачує New York Times в тому, що в одній з публікацій журналісти цього американського видання перекрутили її слова. Про це вона заявила в одному із політичних шоу, пише "Детектор медіа".
Ірина Верещук (фото з відкритих джерел)
Як зазначила Ірина Верещук, в публікації, де йдеться про геополітичні відносини в трикутнику Україна-Захід-Росія, репортери з московського бюро видання цитують її коментар, який прозвучав перед тим під час ефіру на одному з телеканалів.
"З повагою до New York Times змушена констатувати, що автори статті збрехали. В ефірі я казала про гіпотетичну можливість референдуму щодо Мінських угод, а вони написали так, нібито я говорила про референдум щодо вступу до НАТО. Тобто, зміст зовсім інший", – наголошує очільниця відомства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Посадовиця висловила побажання американським репортерам виправити цю публікацію.
Своєю чергою, журналісти медіа зазначають, що в цитаті українського міністра відсутня згадка про НАТО. Разом з тим, її вислів подано в контексті, коли аналізувалась ситуація щодо вступу України до Альянсу. І не згадувались Мінські угоди, про які насправді Верещук говорила.
До її вислову та після, зокрема, наведені цитати політиків, які висловлюються про пошук спільного рішення на фоні ультиматуму РФ щодо України в НАТО. Та говорять про те, що вступ до Альянсу має бути рішенням самої України тощо.
"Президент припускає, що така можливість є, якщо не буде інших варіантів чи інструментів", – наголосила Ірина Верещук, відповідаючи на питання представників українського телебачення.
За твердженням американських репортерів, перспективи того, що РФ дасть згоду на проведення референдуму, невизначені. Адже тільки його підготовка може забрати не один місяць, протягом цього часу Росії буде дорогим задоволенням продовжувати підтримувати загрозу неминучого вторгнення.
Нагадаємо, що "Коментарі" інформували про те, що у Верещук знають, як мотивувати молодь ОРДЛО та Криму приїжджати вчитися в українських вишах.
Новини