Головна Новини Політика зовнішня політика В піку росіянам чи підготовка до війни: навіщо Байден перекидає війська до Європи
commentss НОВИНИ Всі новини

В піку росіянам чи підготовка до війни: навіщо Байден перекидає війська до Європи

Раніше лідер США вже попереджав Путіна: якщо РФ продовжить діяти агресивно, то Штати переконають партнерів НАТО у своїй присутності у Східній Європі

3 лютого 2022, 10:44
Поділіться публікацією:

Президент США Джо Байден відправляє тисячі військовослужбовців до Польщі, Румунії та Німеччини на тлі російської загрози, повідомляють Reuters та Wall Street Journal. Про що свідчить таке рішення? До чого воно може призвести? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

В піку росіянам чи підготовка до війни: навіщо Байден перекидає війська до Європи

Перекидання військ США до Європи. Фото: з відкритих джерел

Перекидання військовослужбовців США до Польщі, Румунії та Німеччини поки більше схоже на якесь піар-брязкання зброєю

Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов зазначає:

"Об'єднаний комітет начальників штабів США обрав для перекидання до Європи знаменитий 18-й армійський корпус. Про 101-у десантно-штурмову дивізію цього корпусу Стівен Спілберг і Том Хенкс зняли серіал "Брати по зброї", що розповідає про її дії під час Другої світової війни на західноєвропейському театрі військових дій. З 82-ю парашутно-десантної дивізією пов'язана історія про Рембо (героя у виконанні Сільвестра Сталлоне). До речі, обидві дивізії брали Багдад під час війни в Іраку. Також до цього легендарного 18-го корпусу входить 4-а танкова дивізія, один полк якої вже знаходиться на території Румунії".

За словами експерта, повна чисельність корпусу – 36 тисяч. Але зараз йдеться, за різними даними, про перекидання 2-3 тисяч військовослужбовців.

"Що це означає? Поки що більше схоже на якесь піар-брязкання зброєю – у відповідь на аналогічні дії РФ, – вважає Віктор Савінов. — Треба розуміти, що одного корпусу, навіть якщо його перекинуть до Європи повністю, не вистачить для протистояння п'яти російським арміям, які прибули до Білорусі (нібито в рамках навчань) з Далекого Сходу. При цьому скільки саме перекинуто людей – не ясно".

Є інформація, що знаменита 127-а мотострілецька ордена Кутузова дивізія (колишня 66-а стрілецька дивізія СРСР) 5-ї армії, яка брала участь у розгромі Японії 1945-го і завдавала удару у напрямку Пекіна, розгорнута з боку Білорусі у напрямку України.

"Але це більш ніж дивно – перекидати дивізію з Уссурійська до Білорусі, щоб звідти бити по Києву. Ще дивніше, що армійське управління 5-ї армії, що базується у Приморському краї, також перебазувалося до Білорусі. При цьому, коли журналісти прибули до 127-ї дивізії в Уссурійську, виявилося, що вона практична вся на місці, – розповідає Віктор Савінов. – Викликає подив, що такі розпіарені підрозділи американської армії перекидаються до Європи. Таке враження, що це робиться на зло росіянам, які зараз перенаправили до Білорусі свої п'ять армій з Далекосхідного військового округу. При цьому, що у випадку з РФ, що у випадку з США так до кінця і не зрозуміло – про яку кількість військовослужбовців, що перекидаються, йдеться. Виглядає як піар-акція. Типу будемо брязкати легендарними військовими підрозділами".

Посилення військової присутності США в Європі варто очікувати і надалі

Магістр державного управління, політолог, соціолог Володимир Воля вважає посилення військової присутності РФ і США, а також навчання, що проводяться елементом діалогу між Росією і колективним Заходом.

"Якщо говорити про взаємини США та РФ, то це – статусний поєдинок. Не той факт, що росіяни зібрали велику кількість на своїй території, зокрема, вздовж кордону з Україною, був запуском політичного протистояння Вашингтона та Москви. А той момент, коли РФ висунула ультиматум у вигляді вимоги щодо "гарантій безпеки". Фактично, це стало викликом. І його було прийнято", – зазначає Володимир Воля.

Він нагадує, що у відповідь на російські пропозиції щодо не розширення НАТО та скорочення присутності Альянсу у Східній Європі, з'явилися вимоги з боку США, щоб РФ провела деескалацію. А саме – зменшила кількість військ уздовж своїх західних кордонів. А саме – на кордоні з Україною.

"Ці вимоги не було почуто. Кількість військ не зменшилась. Більше того, додалися вчення на території Білорусі. Виходить, що США висунули умови у відповідь – і ця умова не була виконана. Ситуація зобов'язує якось реагувати. Якщо реакція відсутня, якщо США не відповідають на дії РФ, це можна вважати проявом слабкості. Паритетними діями американська адміністрація вважала незначне збільшення присутності військових США на так званому східному фланзі НАТО", – пояснює політолог.

На його думку, так може продовжуватися, поки РФ не знизить військову активність уздовж західних кордонів та на території Білорусі.

"Швидше за все, ця активність не буде знижена. Отже, додаткові американські сили будуть присутні в Польщі, Румунії, Німеччині. Чи може це призвести до зіткнення? Ні. Адже це просто паритетні дії. Отже, слід очікувати подальшого посилення військової присутності та зміцнення оборонного потенціалу східного флангу НАТО, – прогнозує Володимир Воля. – Ну, а діалог між РФ та колективним Заходом триватиме. І є ймовірність, що знайдуть точки дотику до ракет середньої та малої дальності".

Читайте також на порталі "Коментарі" — у Білому Домі різко змінили риторику – запевняють, що їх неправильно зрозуміли та США не стверджували, що Путін наступатиме.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини