Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін запевняє, що президент США Джо Байден, інавгурація якого відбулася більше двох місяців тому, має намір провести телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. "Коментарі" дізналися в експертів, що можуть обговорити Зеленський і Байден під час першого особистого спілкування.
Фото з відкритих джерел
Політтехнолог, партнер SIC Group, Глава Інституту демократії і розвитку "PolitA", член IGAPA лідер партії Національна платформа Катерина Одарченко вважає, що слід звернути увагу на ряд звітів з приводу України, опублікованих офіційними органами США. У тому числі Держдепом.
"Там підняті неприємні для нас моменти. І щодо дезінформації, яка йшла з України під час американських виборів (за що вже введений ряд санкцій). І щодо слабкого прогресу з реформами, особливо судової системи. Теми старі та неприємні. Тому розмова президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського, коли б вона не відбулася, може базуватися навколо цих тем. І, звичайно, буде піднята тема російської агресії, окупації Криму, частини Донбасу", — прогнозує Катерина Одарченко.
При цьому вона відзначає, що Байден зараз зосереджений на вирішення проблеми корона-кризи. Вакцинація, відновлення економіки — в пріоритеті. А зовнішньополітичні пріоритети — точно не український напрямок. Є головний подразник — Китай. Є Іран, Північна Корея. Є та ж Росія, у вибудовуванні взаємин з якою вже буде враховуватися український фактор. Тож, підкреслює Катерина Одарченко, не варто особливо переживати і запитувати "чому Байден не дзвонить?". Тим більше, що відносини між офіційними Вашингтоном і Києвом будуються не дзвінками і не їх кількістю.
Політолог-міжнародник Вікторія Закревська зазначає, що дзвінок Байдена Зеленському вже став мемом, головним бажанням української опозиції. Але, підкреслює вона, відносини України і США будуються не по телефону, а зусиллями тисяч держслужбовців з обох сторін.
"Подобається це комусь в Україні чи ні, але проблем в комунікації між Україною та США — немає. Головним парламентером по Америці є глава Офісу президента Андрій Єрмак. Він визнаний ефективним не тільки президентом Зеленським, а й американськими колегами. Його недавня розмова з радником з нацбезпеки президента США Джейком Салліваном відкриває завісу над основними темами для переговорів: підтримка суверенітету і територіальної цілісності України, підтримка прагнення України в НАТО, стратегічне партнерство двох країн і підтримка ініціатив Зеленського у боротьбі з корупцією і проведення реформ", — зазначає політолог-міжнародник.
Таким чином, продовжує Вікторія Закревська, опрацьовувався порядок денний майбутньої розмови глав держав.
"Питання безпеки залишаються пріоритетом співпраці, — впевнена вона. — А конструктив у комунікації — це результат визнання американською стороною зусиль української влади з невтручання у виборчий процес в США".
Нагадаємо, в США розробляють "паспорт вакцинації". Відомо, яким він буде.
Новини