Україна відповіла на звинувачення Лукашенка щодо літака Ryanair

Офіційний коментар щодо примусової посадки літака в Мінську надав керівник "Украероруху" Андрій Ярмак

Україна не отримувала жодних повідомлень про нестандартну ситуацію на борту літака та запитів на зміну плану польоту під час виконання транзитного рейсу авіакомпанії Ryanair з Афін до Вільнюса. Про це йдеться в офіційному коментарі керівника "Украероруху" Андрія Ярмака.

На звинувачення Олександра Лукашенка у тому, що командир екіпажу вирішив посадити літак Ryanair після повідомлення про його замінування в Мінську, оскільки Польща, Литва та Україна відмовилися приймати борт, керівник "Украероруху" Андрій Ярмак відповів, що в повітряному просторі України аеронавігаційне обслуговування здійснювалося згідно з поданим планом польоту та відповідно до встановлених правил і процедур.

"Украерорух" не отримував жодних повідомлень про нестандартну ситуацію на борту літака та запитів на зміну плану польоту, наголосив Ярмак. За його словами, літак авіакомпанії Ryanair знаходився над політною зоною Львова 25 хвилин, а радіопереговори з екіпажем велися в штатному режимі.

Після інциденту з літаком та арешту журналіста Романа Протасевича в Україні з 26 травня заборонили авіасполучення з Білоруссю. Проте з’ясувалося, що 30 українців наразі знаходяться на лікуванні у цій країні. МОЗ і МЗС України обіцяють надати їм підтримку у розробці індивідуальних маршрутів повернення додому.

На тлі міжнародного скандалу з літаком Україна також заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії.

На інцидент з літаком авіакомпанії Ryanair вже відреагувала міжнародна спільнота. В управлінні Верховного комісара ООН з прав людини вимагають звільнити Романа Протасевича, а Рада безпеки ООН збереться на екстрене засідання щодо Білорусі. В ЄС готуються впровадити додаткові санкції щодо режиму Лукашенка.

Звільнити Романа Протасевича вимагає від влади Білорусі ЄС. Про це у своєму Twitter нагадав президент Європейської Ради Шарль Мішель.

"Я щойно зателефонував Дмитру Протасевичу, щоб висловити найповнішу солідарність ЄС із родиною Протасевичів і глибоке співчуття як батько. Я повторюю заклик ЄС до влади Білорусі негайно звільнити його сина Романа, Софію Сапегу, а також усіх політичних в'язнів", — розповів Шарль Мішель.

Нагадаємо, у Мінську під час примусової посадки літака, крім Романа Протасевича, затримали громадянку РФ Софію Сапегу, його дівчину.