Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Президент США Дональд Трамп має власне бачення врегулювання війни в Україні, яке він прагне реалізувати якнайшвидше, заявив генерал армії, колишній керівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
Україна
За його словами, американська "формула миру" передбачає надання преференцій Росії.
Такі підходи активно формуються під впливом наближених до Трампа осіб — зокрема, бізнесмена Стіва Віткоффа, держсекретаря Марко Рубіо та віцепрезидента Джей Ді Венса. Вони значною мірою впливають на позицію Трампа щодо російсько-української війни, включно з його ставленням до Криму.
Під час своєї першої каденції Трамп демонстрував інше бачення миру: тоді кремлівський диктатор Володимир Путін був готовий вивести війська з Донбасу, а Крим планували перетворити на міжнародну економічну зону за моделлю Гонконгу. За словами генерала, саме Трамп виступав ініціатором цього підходу — тоді він не заперечував української належності Криму.
Однак останні заяви політика щодо півострова, за оцінкою Маломужа, є результатом маніпуляцій і відображають розчарування у спробах швидко досягти миру. Експерт додав, що саме на тлі провалу переговорів із Кремлем Трамп почав публічно критикувати президента Володимира Зеленського.
Попри зміну риторики, слід пам’ятати: Конституція України однозначно визначає Крим і тимчасово окуповані території як невіддільну частину держави. Це неможливо переглянути юридично — і Трамп, як зазначає Маломуж, це розуміє. Саме тому уникає прямих заяв про "російський Крим", лише наголошуючи на тому, що півострів був "відданий без єдиного пострілу".
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, як Путін і Трамп можуть офіційно змінити кордони України.
Новини