Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
В Офісі президента вважають важливим залучення Китаю до переговорів між Україною та Росією. На думку Михайла Подоляка, Китай як учасник переговорів може вплинути на РФ і допомогти зупинити війну, адже тільки КНР наразі здатна спілкуватися з Росією в такому форматі, щоб донести думки до російської влади. Чи ефективним буде долучення Китаю до переговорів і чи допоможе це Україні? За відповіддю "Коментарі" звернулися до експертів.
Прапори України та Китаю - фото з відкритих джерел
Політичний консультант, політтехнолог, кандидат політичних наук Ярослав Телешун зазначає, що Китай може стати ефективним посередником у переговорному процесі між Україною та Росією.
Зовсім інше питання у тому, чи готовий Китай взяти на себе таке зобов’язання. За словами Ярослава Телешуна, з одного боку, — це можливість для Китаю посилити свої позиції на міжнародній арені, а з іншого — загроза загострити конфронтацію із США, Індією тощо — країнами, які виступають проти посилення КНР.
Політолог, дослідниця у сфері міжнародної політики та історії США Діана Ожерельєва зазначає, що позиція Китаю щодо врегулювання вирішення проблеми в Східній Європі залежить у першу чергу від глобального аспекту, що значно вичерпує важливість місійної ролі Китаю як посередника у врегулюванні російсько-українського конфлікту. За словами політолога, Китай змушений лавірувати від позиціонування себе як сили підтримки миру на міжнародній арені до збереження Росії як важливого партнера в протистоянні Пекіна з Вашингтоном.
Політолог зазначає, що прагнення Китаю мирно вплинути на перебіг російсько-українського конфлікту не матиме значної ефективності. На думку Діани Ожерельєвої, позиція Китая як посередника стане ефективною лише тоді, коли КНР визначиться остаточно в ставленні до російсько-української війни. "Збалансованість" Китаю між підтримкою відносин як з Україною, так і з Росією сприймається міжнародною спільнотою як проросійська позиція і псує імідж Китаю і відносини КНР з ЄС.
Новини