Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Держсекретар США Марко Рубіо під час візиту до Панами 2 лютого зустрівся з президентом країни Хосе Раулем Муліно та висунув ультиматум щодо Панамського каналу. Про це повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на сайт Держдепартаменту США. У переговорах також брав участь і панамський глава МЗС Хав'єр Мартінес-Ачей.
Марко Рубіо хоче вирвати Панамський канал "з лап Компартії Китаю": чи згоден із цим товариш Сі? Фото: Сенат США
Рубіо заявив співрозмовникам, що президент США Дональд Трамп "прийняв попереднє рішення про те, що нинішній стан впливу та контролю Комуністичної партії Китаю над районом Панамського каналу становить загрозу для самого каналу". Також, на думку Білого дому, ситуація є порушенням Договору про постійний нейтралітет та експлуатацію об'єкта.
"Держсекретар США ясно дав зрозуміти, що цей статус-кво неприйнятний. У разі відсутності негайних змін США вживуть заходів, необхідних для захисту своїх прав відповідно до Договору", — йдеться у релізі Держдепу США.
Крім того, Рубіо наголосив на важливості спільних зусиль щодо припинення нелегальної міграційної кризи. Він подякував Мулінові за його підтримку спільної програми репатріації, яка скоротила нелегальну міграцію через Дар'єнський коридор.
"Секретар Рубіо висловив свою подяку за продуктивну дискусію і наголосив на прихильності Сполучених Штатів до того, щоб зробити обидві країни безпечнішими, сильнішими та процвітаючими. Він зазначив, що ця зустріч знаменує собою важливий крок у пожвавленні стратегічних відносин між Сполученими Штатами та Панамою відповідно до бачення президента Трампа ", — додали на сайті Держдепартаменту США.
Нагадаємо, що Трамп закликав Панаму передати США Панамському каналу. За його словами, це необхідно для безпеки, адже "Китай керує Панамським каналом". Трамп уже неодноразово повторював цю тезу, у тому числі зробив її одним із акцентів під час своєї інавгураційної мови.
Канал був побудований в США на початку 1900-х років і поєднує Атлантичний і Тихий океани. Він був переданий Панамі колишнім президентом Джиммі Картером після підписання двох договорів у 1977 році.
У Панамі домагання Трампа відкидають — так само, як і його заяви про нібито "китайський контроль". Президент Панами Хосе Рауль Муліно перед першою закордонною поїздкою державного секретаря США Марко Рубіо до Панами заявив, що ідея президента США Дональда Трампа повернути у власність Сполучених Штатів Панамський канал не підлягає обговоренню, оскільки це "неможливо". За його словами, канал остаточно належить Панамі.
Портал "Коментарі" повідомляв 2 лютого, що Трамп розпочав торговельну війну одночасно з Китаєм, Канадою та Мексикою, знову на цьому фоні заявивши, що Канада має стати штатом США .
Новини