Головна Новини Політика зовнішня політика У Росії вказали на двері відомій міжнародній організації
commentss НОВИНИ Всі новини

У Росії вказали на двері відомій міжнародній організації

Її оголосили небажаною

20 травня 2023, 20:05
Поділіться публікацією:

Генпрокуратура Росії оголосила діяльність міжнародної організації Greenpeace International небажаною на території країни. Російське відділення Greenpeace після цього оголосило про закриття. Про це повідомляють "Коментарі" із посиланням на Бі-бі-сі.

У Росії вказали на двері відомій міжнародній організації

Російська влада проти "Грінпіс"

Як стверджує російське відомство у своєму прес-релізі, Greenpeace "загрожує основам конституційного ладу та безпеки Російської Федерації", а також її діяльність "супроводжується активним просуванням політичної позиції, спробами втручання у внутрішні справи держави і спрямована на підрив її економічних основ".

Екологи з Greenpeace International, на думку Генпрокуратури Росії, серед іншого "перешкоджають здійсненню вигідних для Росії інфраструктурних та енергетичних проектів", а з початку російського вторгнення в Україну "займаються антиросійською пропагандою, закликають до подальшої економічної ізоляції" Росії та "посилення санкційних заходів".

Відділення Greenpeace у Росії після публікації рішення Генпрокуратури оголосило про закриття.

"Ми висловлюємо категоричну незгоду з рішенням Генпрокуратури. Це рішення робить незаконним продовження будь-якої діяльності Грінпіс у Росії. Тому російське відділення Грінпіс змушене закритися", — сказано у заяві організації.

Небажаним організаціям заборонено вести діяльність на території країни, а росіянам – брати участь у їхній роботі. За участь у діяльності такої організації кримінальна відповідальність настає вже після першого притягнення за адміністративною статтею. За керівництво та організацію діяльності небажаної організації передбачено строки від двох до шести років колонії.

"Грінпіс" (англ. Greenpeace — "зелений світ") — міжнародна неурядова екологічна організація, створена в 1971 році в Канаді. У полі зору організації знаходяться такі проблеми, як глобальна зміна клімату, скорочення площі лісів від тропіків до Арктики та Антарктики, надмірний вилов риби, комерційний китобійний промисел, радіаційна небезпека, розвиток відновлюваних джерел енергії та ресурсозбереження, забруднення навколишнього середовища небезпечними хімічними речовинами, збереження Арктики.

Тим часом, Україна може дозволити транзит російського аміаку.

Після вибухів у Маріуполі окупанти розпочали переміщення техніки.

А в Україні обурилися порадами МЗС Польщі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини