Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
У Кремлі зраділи пропозиціями новообраного президента США Дональда Трампа приєднати до Штатів Канаду та Гренландію. Це дозволяє знайти паралелі між окупаційною політикою Москви та новим курсом США. Крім того, територіальні претензії Трампа створюють напругу на Заході, передає 14 січня портал "Коментарі" з посиланням на The Moscow Times.
Цінності Трампа виявилися близькими до тих, які сповідує Росія за Путіна, в Кремлі раді. Фото: із відкритих джерел
Видання з'ясувало, що у Москві не без задоволення спостерігають за тим, як зовнішньополітичні заяви нового американського лідера та його оточення створюють напругу між Вашингтоном та найближчими союзниками. Російський чиновник за умов анонімності зізнався The Moscow Times, що Кремлю "все це на руку". Він додав, що у висловлювання Трампа стали подарунком для кремлівської пропаганди, яка виправдовує окупацію Криму та вторгнення в Україну.
"Нам це дозволяє сказати, що все можливо, старі правила вже не працюють. Ось подивіться: навіть США, які встановлюють ці правила, не готові самі їх дотримуватись", — сказав The Moscow Times російський дипломат.
У якомусь сенсі все, що поки що робить команда Трампа, — це ще одне підтвердження тих поглядів на світ та міжнародну систему, які пропагує Росія за Путіна, сказав The Moscow Times чинний чиновник російського уряду. Тому, додав він, російська верхівка на все, що відбувається, дивиться "виключно в позитивному ключі".
Видання з посиланням на співрозмовників повідомляє також, що прямі контакти між Кремлем і Трампом вже почалися.
Як повідомляли "Коментарі", Трамп заявив про можливість застосування сили для досягнення своєї мети, зокрема для встановлення контролю над Гренландією. Трамп сказав, що Америці потрібен найбільший у світі острів "з міркувань національної безпеки" і додав, що зовсім не впевнений, що Данія має на нього право. Гренландія у відповідь заявила , що сама розпоряджається своїм майбутнім.
Новини