Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Російський спецборт Іл-96-300, політ якого в США наробив галасу наприкінці 2024 року, справді міг доставити до Вашингтона високопоставлену делегацію РФ для контактів із командою обраного президента Дональда Трампа. Патрушев цілком міг бути, і це логічно. Radio NV український дипломат Валерій Чалий, голова правління Українського кризового медіацентру, посол України в США у 2015-2019 роках.
Патрушев розраховує, що він є не просто голосом Путіна, а батьком його наступника, вважає Чалий. Фото: kremlin.ru
За словами дипломата, "деякі джерела в Америці" говорять про те, що Патрушев справді був там і вів "певні розмови, обговорення". Чалий зізнався, що особисто він не має такого джерела, "щоб на сто відсотків підтвердити, з Білого дому", але американські журналісти та експерти про це говорять.
"Я вам поясню місце Патрушева. У них держава спецслужб, це вже всім відомо. Патрушев в ієрархії спецслужб знаходиться вище, ніж Путін. І, до речі, хоч як це дивно, і Алієв-старший (експрезидент Азербайджану Гейдар Алієв, батько нинішнього) президента країни Ільхама Алієва) був вищим, і нинішній президент Казахстану (Касим-Жомарт Токаєв) був свого часу вище. Тож це одна причина, через яку Патрушев зараз на верхніх щаблях цієї ієрархії", — заявив екппосол України.
На думку Чалого, є ще один момент, чому саме Парушев бере на себе найделікатніші та найважливіші місії і міг бути на борту. Він почувається частиною проекту "наступник", пояснив дипломат. За якоюсь джентльменською угодою, Микола Патрушев, хоч і вищий за Путіна в ієрархії ФСБ, не конкурує з нею за владу в РФ. Але його син Дмитро Патрушев обраний наступником, "успадкує" посаду президента РФ, і зараз Патрушева-молодшого просувають кар'єрними сходами до кремлівських вершин влади.
"Тобто Патрушев розраховує, що він є не просто голосом Путіна, ні. Він вважає, що його пропозиції мають бути не просто враховані Путіним, а це може лягти в основу реальних дій уже сьогодні. Тому що на завтра, мені здається, він розглядає свою родину, Патрушевих, як наступників цієї влади (Путіна)", — пояснив Чалий.
Як писав портал "Коментарі", російський урядовий літак Іл-96-300 наприкінці грудня провів два дні в США, відвідавши Нью-Йорк і Вашингтон. , які пояснюють цей політ (а на тлі ізоляції РФ та санкцій проти країни-агресора, кожен такий випадок — винятковий подія). Були припущення, що спецборт РФ міг використовуватись для доставки делегації на переговори – так вважає, наприклад, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Новини