Головна Новини Політика зовнішня політика Скандал з виборами Байдена та справа Порошенка: про що розповів Луценко
commentss НОВИНИ Всі новини

Скандал з виборами Байдена та справа Порошенка: про що розповів Луценко

Україна знову опинилась в епіцентрі скандалу у зв’язку з розслідуванням втручання в вибори президента США у 2020 році та обшуками у адвоката Трампа Джуліані

30 травня 2021, 06:05 comments26888
Поділіться публікацією:

Головним "подразником" в США зараз є керівник Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак. Про це в ефірі ТК "Прямий" розповів генеральний прокурор України у 2016-2019 роках Юрій Луценко.

Скандал з виборами Байдена та справа Порошенка: про що розповів Луценко

Під час розгляду імпічменту 45-президенту США Дональду Трампу у свідченнях експосла США в Україні Марі Йованович та заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента, зроблених під присягою, ім’я Луценко згадувалось 230 разів, що майже вдвічі більше, ніж ім’я Трампа, підрахували американські ЗМІ.

В 2016 році функції боротьби з корупцією серед високопосадовців були передані Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) та у генпрокурора цих повноважень вже не було, нагадав Луценко. Проте генпрокуратура могла конфісковувати активи, набуті злочинним шляхом за часів експрезидента України Віктора Януковича, зазначив він.

"Ми успішним шляхом разом з командою повернули Україні 1,5 млрд дол., з них третина — пів мільярда пішло на українську армію… Фірми, поєднані з цими 1,5 млрд дол., вивели ще 8 млрд дол. на територію США. Хедж-фонд Franklin Templeton прийняв 8 млрд дол. від мафії Януковича під 8% річних", — нагадав Луценко.

Після звернення до представника ФБР в американському посольстві та тодішнього посла Йованович з проханням хоча б накласти арешт на ці кошти від Луценка зажадали деталей справи. Ексгенпрокурор запевняє, що усі документи надав, а Йованович збрехала.

"Вона збрехала під присягою, коли сказала, що я їх не надав. В мене є документи з підписами, печатками, з усім про те, що ми надали їм розгорнуту інформацію. Після цього мене заблокували від будь-яких контактів з будь-якими представниками американської сторони — центральний ФБР, центральний Мін'юст, будь-які", — заявив Луценко.

На тлі цих подій йому запропонував зустрітися адвокат Дональда Трампа Руді Джуліані. Луценко запевняє, що вибори президента США його не цікавили, а головною метою було повернення 8 млрд дол. Він домовився з Джуліані про створення спільної слідчої групи щодо грошей Янукович. Ексгенпрокурор вкотре підтвердив, що Джуліані хотів розслідування справи енергетичної компанії Burisma, до складу ради директорів якої входив син головного конкурента Трампа Джо Байдена — Хантер Байден.

"Моя позиція була: на території України обидва Байдени не скоїли жодних правопорушень с точки зору українського закону. Якщо вони їх скоїли з точки зору американського, це їхня підслідність та їхнє питання, — зазначив Луценко.

Це дуже розлютило Джуліані, який зателефонував Луценко навесні 2018 року. Джуліані на підвищених тонах вимагав негайно відкрити кримінальну справу в України проти Хантера Байдена, проте Луценко не погодився.

"Після мого зняття [з посади генпрокурора України] Джуліані добивався того самого від Єрмака, який йому пообіцяв відкрити справу і головне — відкрив. На торішній конференції Зеленського саме це стало головним цвяхом міжнародної частини цієї пресконференції: "Ми відкрили справу по Порошенку та Байдену і розберемось з рештою з цим питанням". Я стояв біля "червоної лінії", але її не перейшов", — підсумував ексгенпрокурор.

На його думку, головним подразником в США у справі з втручанням в президентські вибори є глава Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак, який "веде свою політику". Раніше Луценко заявляв, що Йованович нібито було невигідне повернення Україні грошей Януковича через те, що хедж-фонд Franklin Templeton — був ключовим інвестором передвиборчої кампанії демократів.

За даними американських ЗМІ, Федеральна прокуратура Нью-Йорку розслідує причетність колишніх та чинних українських політиків до втручання у президентські вибори в США, на яких переміг Джо Байден. Прокурори вивчають поїздку адвоката 45-го президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані до Євросоюзу у 2019 році. Тоді адвокат Трампа зустрічався з депутатом Верховної Ради України Андрієм Деркачем. Слідство також вивчає контакти Джуліані з українськими бізнесменами, та можливий лобізм їх інтересів у Білому домі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини