Рубрики
МЕНЮ
Константин Куликов
Швейцарія не дозволила реекспорт зброї в Україну. Таке рішення верхньої палати парламенту, повідомляють "Коментарі".
Швейцарія надає перевагу нейтралітету
Так, Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила клопотання представника лібералів Тьєррі Буркарт дозволити реекспорт зброї. Якби пропозицію схвалили, Україна могла б отримати озброєння швейцарського виробництва. Але 23 парламентарії проголосували проти цього, ще двоє утрималися і лише 18 виступили – за.
Наголошується, що парламентарі висловилися проти, бо бояться втратити нейтралітет та статус країни-посередника. Також вони вважають за краще приймати необхідні поправки до законодавства через парламентську ініціативу, а не через клопотання одного парламентаря.
На думку деяких учених, Швейцарія почала дотримуватися статусу нейтралітету вже після укладання мирного договору з Францією 29 листопада 1516, в якому було проголошено "вічний світ". Надалі швейцарська влада ухвалила низку рішень, що просунули країну на шляху до визначення свого нейтралітету. В 1713 році нейтралітет Швейцарії був визнаний Францією, Іспанією, Нідерландами та Англією, які уклали Утрехтський мир. Однак у 1803 році Швейцарія була змушена укласти з наполеонівською Францією договір про військовий союз, відповідно до якого країна зобов'язувалася надати свою територію для ведення воєнних дій, а також виставити військовий контингент для французької армії. На Віденському конгресі в 1815 був закріплений "вічний нейтралітет" Швейцарії. Остаточно нейтралітет було підтверджено і конкретизовано Гарантійним актом, підписаним у Парижі 20 листопада 1815 року Австрією, Великобританією, Португалією, Пруссією, Росією та Францією.
Нагадаємо, що Україна попросила у США касетні боєприпаси, Польща пообіцяла Україні передати ще 10 танків Leopard, а українські експерти обговорюють ймовірність нового російського ракетного удару.
Новини