Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Уповноважена Верховною Радою з прав людини Людмила Денісова закликала світову спільноту засудити дії влади Грузії щодо третього президента Грузії, громадянина України Михайла Саакашвілі, який був затриманий на початку жовтня і оголосив голодування у грузинській в'язниці. Тим часом у другому турі муніципальних виборів представники правлячої партії "Грузинська мрія", схоже, перемагають практично скрізь. У свою чергу, опозиційний "Єдиний національний рух" (ЕНД), започаткований Саакашвілі, вже анонсував акції протесту, вважаючи підсумки голосування сфальсифікованими, насильницькими та вкраденими. Як може розвиватися ситуація в Грузії? Як варто оцінювати дії української влади у даному ракурсі? Яким був би найкращий вихід із ситуації із Саакашвілі – як для Грузії, так і для України? У ситуації в ексклюзивному інтерв'ю виданню "Коментарі" робиралися наші експерти.
Михайло Саакашвілі. Фото: прес-служба ТИС
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що поразка опозиційної партії в Грузії підведе межу під спробою Саакашвілі вплинути на результати виборів своїм поверненням. Якщо, звичайно, поразка опозиції буде підтверджена офіційними результатами.
На його думку, чим довше Саакашвілі залишатиметься у в'язниці, тим складніше Україна розвиватиме відносини із нинішньою владою у Тбілісі.
Експерт аналітичного центру Democracy House Анатолій Октисюк вважає, що Україні потрібно максимально ігнорувати затримання Саакашвілі, щоб не псувати двосторонніх відносин з Грузією.
За його словами, для Саакашвілі головним пріоритетом є влада. І Україні потрібно максимально дистанціюватися від того, що зараз відбувається в Грузії, не вплутуватися в цю боротьбу.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Саакашвілі каже, що він готовий пожертвувати своїм життям.
Новини