Колаж "Коментарі" Д.Романюк
Верховна Рада України провела 3 березня найважливіше засідання, на якому підтримала низку важливих у ракурсі російського вторгнення законів (серед іншого – відповідальність за колабораційну діяльність; підтримка мобілізації; заборона на виготовлення та розповсюдження інформаційної продукції, спрямованої на пропаганду дій держави-агресора; посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах військового становища; забезпечення участі цивільних у захисті України; принципи конфіскації в Україні майна РФ та її резидентів; посилення відповідальності за мародерство), а також ухвалила низку звернення (про введення над Україною безпольотної зони та запровадження миротворців ООН) . Як оцінюєте прийняті закони-звернення? Який вони можуть надати ефект?
Для запуску миротворчої місії та запровадження безпілотної зони потрібне голосування в Раді безпеки ООН
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що звернення Ради до ООН із проханням запровадити миротворців ні до чого не призведе. По деяким причинам.
"По-перше, для запуску миротворчої місії потрібне голосування в Раді безпеки ООН. "За" мають проголосувати всі сім постійних членів Ради безпеки. Враховуючи, що одним із них є РФ, шансів немає. По-друге, навіть якщо проголосують за миротворчу операцію, командуватиме їй військово-штабний комітет, до якого входять начальники штабів усіх країн – членів Ради безпеки. Тобто, знову ж таки, РФ. Що нелогічно, з огляду на нинішню ситуацію", – пояснює експерт.
Тому, продовжує він, на даний момент таке звернення не матиме ефекту. Як і звернення ВР безпольотною зоною. Він, на думку експерта, є скоріше декларативним.
"Представники НАТО загалом і США зокрема вже неодноразово публічно заявили, що не вводитимуть безпілотну зону, оскільки не хочуть вступати в пряму збройну конфронтацію з Росією. З цих міркувань не слід сподіватися на якусь "миротворчу операцію" НАТО проти Росії. Навіть через гуманітарну кризу в Україні. Росія – не Ірак, не колишня Югославія. Це – величезна країна, яка ще й володіє ядерною зброєю. Ніхто у своєму розумі не розпочинатиме міжнародну миротворчу операцію проти Росії, – упевнений Ілля Куса. – Крім того, щоб таке зробити – потрібна згода Радбезу ООН. Адже все має проводитись під мандатом ООН. Чому цього не вдасться – пояснив вище".
Про борону країни здійснюється у повній відповідності до її головного закону
Економічний експерт Олександр Гаврутенко акцентує, що він ще задовго до відкритого російського вторгнення неодноразово закликав вжити захисних правових заходів, яких вимагає і Конституція та оборонне законодавство України.
"Коли навіть за умов наявності загрози військової агресії вводиться військовий стан, проводяться мобілізаційні заходи, – пояснює експерт. – Тим більше що всі ці 8 років була не просто якась гіпотетична загроза у вигляді накопичення військ по всьому периметру кордону, а пряма агресія на Донбасі та окупація Криму".
З сьогоднішнього дня, зазначає Олександр Гаврутенко, оборона країни здійснюється у повній відповідності до її головного закону. А значить – інші вимоги та прохання до наших партнерів, союзників та співчуваючих стають більш вагомими та переконливими.
Фашистський режим Путіна не зупиниться в Україні
Адвокат, кандидат юридичних наук Сергій Войченко вважає за важливе, що український парламент показав свою працездатність навіть в умовах війни.
"Прийнятими законами, ухвалами, зверненнями ВР робить усе можливе, щоб зупинити наступ рашистських окупантів, – наголошує експерт. – На жаль, Захід відмовляється запроваджувати над Україною безпольотну зону. А деякі країни відмовляються посилювати санкції проти РФ. Бояться прямого зіткнення із рашистами. Вважають за краще залишатися осторонь. Вони начебто з нами, а й якось – з-за рогу. І це — чергова велика помилка Заходу. Рашистська армія продемонструвала свою небоєздатність. Вона не в змозі проводити наступальних дій проти мотивованого супротивника – такого, як українська армія, наші силовики, нацгвардійці, учасники територіальної оборони. Все, на що здатні рашисти, – це вбивати мирних жителів ракетами, снарядами та бомбами".
До того ж, зазначає Войченко, фашистський режим Путіна не зупиниться в Україні. А тому його треба зупинити тут і зараз – назавжди.
Як
повідомляв портал,
Генпрокурор розповіла про міжнародну коаліцію для правосуддя проти агресії РФ.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.