Головна Новини Політика зовнішня політика Російсько-українська війна, день 23-й: чому Росія програє та програє
commentss НОВИНИ Всі новини

Російсько-українська війна, день 23-й: чому Росія програє та програє

Експерти дали прогнози щодо фіналу війни з агресором та розвитку українського суспільства

18 березня 2022, 11:40 comments3023
Поділіться публікацією:

У п'ятницю, 18 березня, Україна переживає 23-й день відкритого російського вторгнення. Окупанти зазнають величезних втрат у живій силі та техніці. Санкції відкидають Росію на роки назад. Але та продовжує засипати Україну бомбами та ракетами, сподіваючись зломити опір української нації, яка не бажає йти до російського рабства. Експерти надали виданню "Коментарі" аналіз ситуації на даний момент.

Російсько-українська війна, день 23-й: чому Росія програє та програє

Колаж "Коментарі" Д.Романюк

У цій війні Росії точно не перемогти

Генерал армії України, екс-глава Зовнішньої розвідки України Микола Маломуж пояснює:

"Стратегічний план Путіна провалено. Швидкого захоплення України не вийшло. Жодних суттєвих успіхів ворог не досяг. Ідеологія, яка була базовою домінантою для агресії, також провалилася. Не лише щодо нереалізації сценарію "визволення російськомовного населення, всього народу України від фашистів, націоналістів". Виявилося, що ніхто тут на "визволителів" не чекав. Що, на відміну від РФ, Україна має Націю, Суспільство. Що наш народ однаково готовий давати відсіч агресору у Києві, Маріуполі, Херсоні, Харкові, Львові. Скрізь".

Це, упевнений Микола Маломуж, була велика несподіванка для Кремля. І величезний стратегічний прорахунок російської влади. Що зрозумів увесь світ. Але що, схоже, не хоче прийняти Путін.

"Вони ще намагаються досягти військових успіхів, продовжуючи блокаду Маріуполя, посилюючи ракетні та бомбові удари по всій Україні (сьогодні ось зачепило навіть Львів), спроб збудувати якусь ХНР на Херсонщині. Але стратегічні резерви росіян, схоже, вичерпані", – вважає генерал.

Водночас, продовжує він, РФ активно шукає поповнення для другої хвилі атаки на Україну.

"Є спроби поповнити війська агресора за рахунок далекосхідних регіонів, найманців. Але з останніми – проблема. Роспропаганда говорить про тисячі тих сирійців, які нібито готові їхати воювати в Україні за Путіна. Але до нас тим часом прибувають добровольці з інших країн – набагато досвідченіші та вмотивованіші, ніж терористичний зброд, який збирає Путін. До нас йде нова військова техніка, озброєння. До того ж проти агресора піднявся багатомільйонний народ України. І в цій війні Росії точно не перемогти, – упевнений Микола Маломуж. – Ми вже можемо констатувати, що військовий, ідеологічний, філософський, місіонерський план Путіна провалений. І насамперед на це вплинула ефективна оборона України нашими збройними силами, територіальною обороною, силовиками, спецслужбами, ВСІМ народом. А коли обєднується весь народ, а не бореться якась окрема його частина – перемогти такий народ неможливо".

Нинішня стадія цієї війни – іспит для українців на людяність та моральність, а також на солідарну політичну націю

На думку кандидата політичних наук, політексперта Дмитра Гаврилюка, 23 день українського опору російському нацизму продовжує розвінчувати міф про "братський народ". І демонструє, що український солдат, волонтер, цивільні громадяни не дають слабини.

"Вже четвертий тиждень українські Збройні сили успішно проводять денацифікацію та утилізацію російських нацистів та проросійських зрадників з українським паспортом. Дуже успішною є і демілітаризація України від російської зброї, – зазначає експерт. – Повністю підтримую у цій місії ЗСУ. Вони для мене, як і мільйонів українців, – герої, якими ми вже пишаємося, за яких молимося. Упевнений, що тисячі молодих хлопців готові долучитися до їхніх лав, навіть не маючи бойового досвіду, але не піддаючись страху".

Дмитро Гаврилюк наголошує, що Україна бореться із російською агресією не 23 дні. І навіть не 8 років (з початку окупації Криму та частини Донбасу). А, як мінімум, із середини 17 століття.

"Саме стільки часу Україна, яка найбільше цінує дух свободи, веде бій з найбільш аморальною, нікчемною та шизоїдною країною – Росією, влада, якою була, є і буде українофобною. І нинішня стадія цієї війни – іспит для українців на людяність та моральність. Дуже легко уподібнитися росіянам і з тупим виразом обличчя розбомбити драматичний театр десь у Саратові, пологовий будинок у Курську, цивільні будинки та ділові квартали у Москві. І навіть умертвити всіх російських полонених, у тому числі ще "зелених" строковиків, які ще вчора пили пиво "Балтика" у своїх містах та селищах. Але ми маємо довести, що – не такі, як вони. І ми це постійно доводимо. Що не скасовує знищення ворога на полі бою, знищення всіх диверсантів, усіх, хто бажає знищити нас", – наголошує експерт.

Він не сумнівається, що фахівці із СБУ продовжать виявляти диверсантів та зрадників із числа українців, яких, на жаль, ще чимало. І пропонує російських полонених використовувати для розчищення завалів від російських бомб та ракет.

Експерт упевнений, що українці повинні й надалі голосно звертатися до адекватної частини світу щодо допомоги та співпраці.

"Вірю, що українському президентові вистачить слів, щоб пробити екзистенційну "берлінську стіну" у головах європейських, американських політиків. Щоб ті не займалися самообманом про "бідних росіян, які є заручниками диктатора-Путіна". Це – величезна помилка. Не було й немає демократичної Росії. Ця країна не поважала та не поважає міждержавні кордони, національне самовизначення народів, зокрема українців", – наголошує Дмитро Гаврилюк.

Сумнівними він вважає спроби українців, американців, європейців достукатися до росіян.

"В останніх було 30 років, щоб визнати Україну, поважати українців, наше право жити так, як ми хочемо, а не як хоче Кремль. Натомість вони пішли на нас відкритою війною. І тепер своє право на самовизначення ми доводимо кулями та снарядами, випущеними по ордах загарбників. Можливо, тисячі трупів їхніх солдатів, а також неймовірні санкції стануть таки для росіян аргументами, щоб давити на свою збожеволілу владу з метою зупинити війну. Втім, мирний протест у Росії вже втратив свій ККД. А альтернативи навряд чи слід очікувати. Припустимо, що регіональний сепаратизм – найкраще, що може очікувати Росію в найближчому майбутньому, – каже експерт. – Нам важливо продовжувати боротьбу. Комусь – безпосередньо на полі бою. Комусь – у тилу. На своєму робочому місці. Максимально долучаючись до волонтерських ініціатив, підтримки українських військових, бізнесу, біженців. І, звичайно, дотримуватись інформаційної гігієни, не публікувати місця ворожих "прильотів", переміщення української військової техніки тощо"

Щодо переговорів, то, на думку Дмитра Гаврилюка, вони обов'язково мають призвести до тимчасової угоди про припинення вогню та відведення російських військ.

"Військовий стан слід зняти, коли справді росіяни повернуться на свою територію, – зазначає експерт. – Цілком імовірно, що Путін своїми ракетними обстрілами змусить українську владу де-факто визнати російську прописку Криму та "незалежність" псевдореспублік – "Л/ДНР", збудованих росіянами. Але це нічого не скасує у санкційному сенсі для Росії. Як не скасує й факту того, що захоплені землі рано чи пізно повернутися до України. Ну, а після виведення військ агресора – українську землю треба наповнити потужними системами ППО, посилити розвідку, особливо щодо військових об'єктів у Росії та Білорусі. Упевнений, що військова служба в Україні може стати обов'язковою, а престиж територіальної оборони зростатиме. Зрештою, Україна обов'язково переможе, бо саме сьогодні українці мають шанс успішно скласти іспит на солідарну політичну націю".

Як повідомляв портал "Коментарі", Молдова має історичний шанс повернути Придністров'я.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини