Головна Новини Політика зовнішня політика Росія порушує зернову угоду і сподівається задушити українську економіку, - посол США
commentss НОВИНИ Всі новини

Росія порушує зернову угоду і сподівається задушити українську економіку, - посол США

МЗС РФ заявляє, що термін зернової ініціативи спливає 18 травня

17 квітня 2023, 22:22
Поділіться публікацією:

Понад 50 кораблів чекають у протоці Босфор на дозвіл відправитися в українські порти, щоб завантажити зерно, яке піде на харчування тих, хто його потребує,

Росія порушує зернову угоду і сподівається задушити українську економіку, - посол США

Саботаж зернової угоди з боку Росії – неприпустимий факт для економіки України

написала у Twitter посол США в Україні Бріждит Брінк, інформують "Коментарі".

Вона звинуватила Росію в тому, що та намагається задушити українську економіку і сповільнити потік продовольства замість того, щоб дотримуватися умов угоди.

березні в рамках ініціативи "Зерно з України" та за сприяння USAID до Ємену відправився вантаж пшениці. Постачання, профінансована Іспанією та Францією, надасть можливість нагодувати 4 мільйони людей, демонструючи, як Чорноморська зернова ініціатива дозволяє українським фермерам годувати світ", — нагадала посадовиця.

Про те, що Росія 17 квітня вдруге заблокувала інспекції суден в територіальних водах Туреччини йдеться в повідомленні українського міністерства інфраструктури.

"Таким чином російська сторона намагається встановити контроль над кількістю завантаженого флоту та напрямами його роботи, що є порушенням міжнародних норм та положень "Зернової ініціативи". Це є черговою спробою диктувати всьому світу свою політику, ставити під загрозу продовольчу безпеку та використовувати їжу як зброю", — заявило українське відомство.

В міністерстві висловили сподівання, що ООН та Туреччина зможуть забезпечити виконання процедур для експорту.

Нагадаємо, "Коментарі" писали, що цей шантаж Кремля може бути пов'язаний з побоюваннями щодо майбутнього контрнаступу ЗСУ. Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило список вимог для продовження зернової ініціативи, термін якої, на думку країни-агресора, спливає 18 травня.

Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, чому експорт українського зерна до ЄС зайшов у глухий кут – як виправити ситуацію, коли Україна свої аграрні квоти вибрала протягом місяця.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини