Головна Новини Політика зовнішня політика Різкі заяви Зеленського на адресу США: як тепер можуть розвиватися відносини двох країн
commentss НОВИНИ Всі новини

Різкі заяви Зеленського на адресу США: як тепер можуть розвиватися відносини двох країн

Експерти розповіли, яке майбутнє може чекати американо-українські відносини

7 червня 2021, 13:11 comments1908
Поділіться публікацією:

Президент України Володимир Зеленський в опублікованому в неділю інтерв'ю інформаційному порталу Axios зробив низку досить жорстких заяв на адресу нинішньої адміністрації США. Зокрема, він заявив, що Київ був неприємно здивований рішенням США відмовитися від введення санкцій щодо компанії Nord Stream 2 AG, яка є оператором проєкту газопроводу "Північний потік-2", і тим, що про це американська сторона не попередила Україну заздалегідь. Також державний глава заявив, що буде великою помилкою з боку США не провести з українською владою консультації перед американо-російським самітом.

Різкі заяви Зеленського на адресу США: як тепер можуть розвиватися відносини двох країн

Різкі заяви Зеленського на адресу США. Колаж: "Коментарі"Д. Романюк

Експерти розповіли виданню "Коментарі", чи правий Зеленський у своїх заявах і чому вони не спрацьовують.

Американці дивляться на цю ситуацію, як на шахову дошку. Є великі фігури, є другорядні

Політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications Тарас Березовець звертає увагу, що видання Axios, якому раніше давав інтерв'ю Зеленський, написало 7 червня, що Білий дім вирішив не проводити з ним окрему зустріч.

"Як пишуть американські журналісти, в адміністрації Байдена припускали запросити Зеленського на зустріч до того, як американський президент зустрінеться з російським у Женеві. Нібито Зеленський повинен був прилетіти до Вашингтона. Але все скасували через те що відбулися зміни у керівництві наглядової ради "Нафтогазу" і звільнення керівника компанії — Андрія Коболєва. І це лише затвердило США в рішенні не тиснути на "Північний потік-2". Про те, що адміністрація Байдена прийме найбільш м'який варіант щодо ПП-2, я попереджав ще 3 місяці тому. Трамп був більш рішучий щодо введення санкцій проти цього проєкту. А Байден як людина, яка домовляється з транснаціональними корпораціями, яка виступає за вибудовування міждержавних союзів, вчинив абсолютно передбачувано. Він хоче налагодити відносини з ЄС загалом і лідерство там за Німеччиною. А ключове тут — ставлення нової американської адміністрації до ПП-2. Було зрозуміло, що за Байдена газопровід не просто добудують, але і запустять", — підкреслює Тарас Березовець.

Він із жалем зазначає, що позиції України, Польщі, Литви, які виступають проти цього геополітичного проєкту Росії, враховані не були.

"Тому що американці дивляться на цю ситуацію, як на шахову дошку. Є великі фігури, є другорядні. І Німеччина в цій диспозиції для адміністрації Байдена означає набагато більше, — пояснює експерт. — Шанси зупинити ПП-2 зменшилися й після того, як українська влада фактично пішла на розрив відносин з американцями, звільнивши керівництво "Нафтогазу".

За словами Тараса Березовця, реформа корпоративного сектору проводилася за прямої фінансової та організаційної підтримки уряду США. І посольство, включаючи колишнього посла Марі Йованович, брало в цьому активну участь.

"Оскільки Йованович — демократка, тісно пов'язана і з тодішньою адміністрацією Обами, і з нинішньою Байдена, — пройти проти цього плювка (звільнення Коболєва і членів наглядової ради) американці не могли. Вони спробували врегулювати ситуацію. І травневий візит до Києва глави Держдепу Блінкена і його зама Нуланд, досить несподіваний, був пов'язаний із тим, щоб спробувати якщо не переграти ситуацію, то, як мінімум попередити Зеленського про можливі наслідки. Він не почув. І пішли наслідки", — пояснює експерт.

Тарас Березовець акцентує, що не зовсім коректно говорити, ніби провал санкцій проти ПП-2 стався через дії Офісу Зеленського. Але частина відповідальності на ОП, на його думку, безумовно є.

"Складно сказати, як тепер будуть розвиватися американо-українські відносини. Довіра не те що підірвана — вона навіть не була збудована. А у світлі останніх рішень української влади (потурання олігархам, тиск на опозицію, скасування корпоративної реформи управління, розгул корупції) ці відносини взагалі можуть бути поставлені на паузу", — прогнозує Тарас Березовець.

Створюється враження, що українська влада вигадала собі, ніби західні країни повинні вирішувати наші проблеми за нас

На думку кандидата політичних наук, політолога Олексія Якубіна, такі заяви Зеленського свідчать про те, що люди, які займаються підготовкою зовнішньополітичної стратегії України, постійно припускаються помилок.

"Відносно США вони не передбачали готовності адміністрації Байдена піти на діалог із РФ. Хоч такі тенденції явно проглядалися. А тепер, коли ми бачимо, що західні країни (США, Німеччина), слідують своїм національним інтересам, офіційний Київ починає публічно вставати в позу, ображатися. Дивуватися, що інші країни не дотримуються українських інтересів. При цьому ні США, ні Німеччина не підписувалися під тим, щоб реалізовувати інтереси України так, як їх собі уявляє українське керівництво. Цим займатися повинна саме Україна", — підкреслює політолог.

Він впевнений, що історія цієї образи на Захід (були вже випади на адресу Франції та Німеччини, тепер ось — на адресу США) показує, що в Офісі президента, м'яко кажучи, неправильно оцінювали і оцінюють геополітичну ситуацію.

"Навіть загортаючи свою політику в якусь ціннісну обгортку, країни Заходу переслідують насамперед свої інтереси. А наша країна тут виявилася своєрідною розмінною монетою, — зазначає Олексій Якубін. — Але хто винен, що наша країна не може ні захистити свої інтереси, ні зацікавити чимось тих, хто міг би нам в цьому допомогти?"

Прокоментував експерт і бажання Зеленського у що б то не стало зустрітися з Байденом до того, як той зустрінеться з Путіним.

"Спершу Офіс президента розкручував тему, що Байден подзвонить Зеленському перед своєю зустріччю з Путіним. Потім ця тема якось пішла ... І тепер з'явилися заяви Зеленського в стилі, що Байден ПОВИНЕН спершу з ним зустрітися. А про що вони будуть говорити? Зустріч заради фото? Заради того, щоб Зеленський міг сказати "я зустрівся з Байденом"? Яка повістка буде? Що ми запропонували такого, щоб Байден був зацікавлений у зустрічі із Зеленським перед зустріччю з Путіним? Ми підміняємо формою сенс, — вважає Олексій Якубін. — Зустрічі заради зустрічей у зовнішній політиці не проводяться. Зустрічаються, щоб обговорити якісь конкретні питання, вислухати пропозиції сторін. Ми ж, за фактом, нічого не пропонуємо. Створюється враження, що українська влада вигадала собі, ніби західні країни повинні вирішувати наші проблеми за нас. Абсолютно хибне переконання. Кожна країна має свої національні інтереси. Шкода, що в Україні поки з цим проблеми".

Раніше портал "Коментарі" писав, що Кремль звинуватив США у використанні долара в політичних цілях: які сигнали шле Путін Байдену.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини