Головна Новини Політика зовнішня політика Рада безпеки може стати тим майданчиком, на якому вирішуватиметься, як можна запобігти кровопролиттю - Сергій Кислиця
commentss НОВИНИ Всі новини

Рада безпеки може стати тим майданчиком, на якому вирішуватиметься, як можна запобігти кровопролиттю - Сергій Кислиця

За оцінками аналітиків та політиків, світ зараз переживає найбільше загострення безпекової ситуації з часів холодної війни.

14 січня 2022, 06:49
Поділіться публікацією:

Ефективна протидія подальшому вторгненню Росії в Україну та іншим регіональним конфліктам, а також збереження миру, за оцінками експертів, будуть головними викликами, з якими зіткнеться Організація Об'єднаних Націй у 2022 році. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця звертає увагу на те, що дебати відбуватимуться у лютому, коли Російська Федерація головуватиме у Раді безпеки. "Сама собою ця ситуація досить фантасмагорична. У вас поруч із Генеральною асамблеєю зали засідань Радбезу, в якій головуватиме країна-агресор", — зазначає він.

Рада безпеки може стати тим майданчиком, на якому вирішуватиметься, як можна запобігти кровопролиттю - Сергій Кислиця

Сергій Кислиця - фото з відкритих джерел

Російська Федерація як постійний член Ради безпеки ООН, своєю чергою, не перший рік напередодні підписання Мінських угод скликає засідання Ради безпеки, присвячене виконанню домовленостей. Українські дипломати називають обговорення "дійством". Адже в Радбезі, коли йдеться про територіальну цілісність та суверенітет України, є здорова більшість. "У Раді безпеки немає жодної країни, яка б взяла слова і сказала: хочу підтримати посла РФ", — додає Кислиця.

Оскільки, за оцінками аналітиків і політиків, світ зараз переживає найбільше загострення безпекової ситуації з часів холодної війни, Кислиця не виключає, що вже найближчим часом Рада безпеки може стати тим майданчиком, на якому вирішуватиметься, як можна запобігти кровопролиттю. Посол України при ООН стверджує: у разі військового наступу Росії на Україну, Москва може бути позбавлена права вето в Раді безпеки.

Адже у разі консолідації Сполучених Штатів, Великобританії та Франції має виникнути питання про те, що голос країни-агресора не повинен враховуватися, коли йдеться про голосування рішень Ради Безпеки щодо війни, яку розв'язала Російська Федерація. "Зацікавлена сторона не повинна мати змоги ветувати", — переконаний Кислиця.

Нагадаємо мешканці України стикаються з обмеженнями на свободу слова, а також представники політичних партій та засобів масової інформації в країні, піддаються залякуванню і насильства, що підриває плюралізм і призводять до самоцензури серед журналістів. Про це заявила заступник Верховного комісара ООН із прав людини. Вона засудила переслідування людей з проукраїнськими поглядами на території самопроголошених "республік", а також закликала відмовитися від арештів журналістів у Криму та нагадала про необхідність зняти заборону на діяльність Меджлісу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини