Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Різкий розворот США від Європи та України у бік Росії має парадоксальний нюанс. Все, що зараз відбувається, означає, що російський правитель Володимир Путін теж не може воювати, як воював раніше. Йому потрібно змінити баланс сил та розставити інші акценти у цій війні, передає портал "Коментарі" з посиланням на думку колишньої заступникки міністра оборони України Ганни Маляр.
Маляр вважає, що Європа має місяць-два, щоб прокинутися і почати будувати систему безпеки з урахуванням інтересів України. Фото: Ганна Маляр / Telegram
"США фактично зламали зараз західну систему безпеки, чим дали пас Росії. Але це не кінець, а лише початок тектонічних змін на карті світової безпеки. Для нас це вікно можливостей. А для Європи — неминуча потреба будувати власну архітектуру безпеки", — вважає експерт.
На думку Маляр, Європа має зараз швидко протягом місяця-двох створити хоча б фундамент нової системи безпеки і публічно показати єдність і готовність себе захищати. При цьому континент має продемонструвати непохитність підтримки України, а не готовність обміняти наші території на зупинку вогню, переконана вона.
"Європа має показати силу. Тоді мирним шляхом розпочнеться розбудова системи колективної безпеки, яку може серйозно зміцнити Україна та наша армія".
Маляр попереджає, що якщо це не станеться зараз, ризик загострення війни дуже високий і Європі все одно доведеться створювати свою систему безпеки, але це буде вже дорожче. І невідомо, в якому стані буде до цього моменту Україна.
Президент США Дональд Трамп спотворює картину війни , допускаючи заяви, що Україна нібито може бути винною на її початку. Це нібито зрівнює РФ та Україну, як просто рівноцінних учасників війни, або взагалі змінює їхні ролі у війні. Про це 19 лютого писав портал "Коментарі" із посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського.
"Вчора вже були сигнали (від США), що РФ — жертва. Це щось нове", — зазначив президент України.
За словами Зеленського, він би хотів, "щоб було більше правди у команди Трампа".
Нагадаємо, Трамп двічі за останні два дні атакував Зеленського. У тому числі він заявив, що український президент – "диктатор без виборів" та з рейтингом підтримки 4%. Український лідер у відповідь заявив, що його новий рейтинг підтримки 57% . Віце-прем'єр Михайло Федоров вже встиг з'ясувати, що рейтинг Зеленського вищий за рейтинг Трампа в Америці. А сам президент України анонсував вимір рейтингів довіри інших світових лідерів.
Новини