Рубрики
МЕНЮ
Наталья Некрасова
Після саміту країн "Великої
сімки" лідери G7 назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі та закликали Кремль
вивести війська та російських найманців з території України. Про це йдеться у
спільному комюніке "Групи семи", інформують "Коментарі".
Лідери "Великої сімки" на саміті. Фото: Facebook / Джо Байден
Лідери США, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Японії та Великої Британії підтвердили підтримку територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Країни "Великої сімки" закликали Росію відвести свої війська з окупованого Донбасу, на східному кордоні України та у Криму.
Окрім того, лідери країн G7 підтримують Нормандський формат та Мінські домовленості, але заява в цьому контексті зроблена дещо незвично для світової дипломатії.
"Велика сімка" також висловила стурбованість щодо ситуації в Білорусі та примусовою посадкою літака Ryanair, після якої у Мінську заарештували опозиційного журналіста Романа Протасевича та його дівчину. Окрім того, лідери G7 підтвердили, що не визнають Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі та пообіцяли ввести санкції проти його режиму.
Лідери "Великої сімки" також вимагають від Росії притягнути до відповідальності хакерів, які здійснюють кіберзлочини з території РФ, обговорили загрози з боку Китаю та боротьбу з пандемією коронавірусу.
Після саміту країн G7 президент США Джо Байден прокоментував підсумкове комюніке та заяву президента РФ Володимира Путіна, що Росія буде готова передати кіберзлочинців Сполученим Штатам, якщо Америка буде діяти навзаєм.
Очільник Білого дому також відповів на питання, що може змінити його зустріч із лідером Кремля, якщо США роками запроваджують проти РФ санкції, проте Росія у своїй агресії "не зупиняється".
Після саміту країн "Великої сімки" президент США Джо Байден полетів до Брюсселю. Сьогодні, 14 червня, у Бельгії стартує саміт країн НАТО, у якому візьме участь очільник Білого дому. У середу, 16 червня, Байден та Путін візьмуть участь у двосторонніх перемовинах у Женеві.
Чи чекати якихось резонансних рішень, зміни стратегії НАТО, та які перспективи України щодо набуття членства в Північноатлантичному Альянсі, виданню "Коментарі" розповіли експерти.
Новини