Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
На Мюнхенській конференції з безпеки президент України Володимир Зеленський та вся українська делегація вкотре обрала дрес-код у стилі "мілітарі", чим виділялася на тлі всіх інших учасників. Однак війна триває вже три роки, і український підхід до ділового одягу, можливо, настав час знову поміняти. Таку думку висловив в ефірі Radio NV дипломат, колишній посол у США та Франції Олег Шамшур, передає портал "Коментарі".
Зеленський продовжує їздити світом у хакі та в чорному, але цей стиль вже набрид. Фото: Офіс президента
Шамшур порадив найвищим посадовим особам України повернутися до офіційно-ділового стилю одягу. Він вважає, що про діда в стилі мілітарі вже не справляє враження, і команді Зеленського треба серйозно подумати над цим. Крім того, ця деталь може бути важливою для побудови відносин із новою адміністрацією США.
" За моїми спостереженнями, команда Трампа досить ретельно ставиться до протокольно-зовнішніх елементів, щоб костюмчик, краватка і все це було. Тому, мені здається, і тут треба дуже серйозно подумати, бо те, що ми бачимо, вже, як на мене, це суб'єктивно, себе вичерпало", — наголосив Шамшур.
У США справді стиль одягу Зеленського почали час від часу критикувати. Наприклад, зовнішній вигляд Зеленського в Парижі 7 грудня під час зустрічі з Трампом і президентом Франції Еммануелем Макроном викликав обурення Роджера Стоуна, радника обраного президента США. "Він не може дозволити собі костюм?", — накинувся той на Зеленського, і пояснивши, що це виглядає нібито як неповага до американського народу.
Зеленський перестав носити костюми із початком повномасштабного вторгнення РФ до України. З лютого 2022 року він одягається в одяг вітчизняних виробників у стилі casual або military (з переважанням квітів чорний та хакі, іноді — з патріотичними принтами) і не робить винятків навіть для міжнародних візитів та зустрічей зі світовими лідерами. Подібний стиль в одязі переважно почали обирати і члени його команди, а потім він став стандартом для практично всіх представників влади в Україні (Кабмін, губернатори тощо)
У тому числі президент України використав костюм під час попередніх "військових" зустрічей із президентом США Джо Байденом президентом СЩА Дональжем Трампом та президентом Франції Еммануелем Макроном, для саміту G7, ВЕФ тощо. У military глава української держави за два з половиною роки неодноразово виступав перед Конгресом США, зустрічався з сенаторами, і нічого поганого з американським народом не сталося, закликів про нібито неповагу також не звучало.
"Коментарі" нагадують, що Путін після ультиматуму Трампа завів стару платівку про "нелегітимність" Зеленського. Російський вождь заявив, що підписувати документи про мир Зеленський нібито не має повноважень, але якщо український лідер захоче брати участь у переговорах, у Кремлі "виділять людей" для розмови з ним. Проте в останній розмові Трампа та Путіна 12 лютого, яка дала імпульс мирному процесу, тема статусу Зеленського не обговорювалася (принаймні, за версією Дмитра Пєскова).
"Коментарі" повідомляли, що Зеленський назвав Путіна брехуном і попередив про звички глави Кремля американського президента Дональда Трампа. Український лідер розкрив, що у 2019 році під час єдиної особистої зустрічі з главою Кремля домовився про припинення вогню та обмін полоненими. Але щодо першого Путін обдурив, а полонених вдалося обміняти не всіх. Тому "щирому" бажанню Путіна "закінчити війну" вірити не можна, переконаний Зеленський.
Новини