comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика зовнішня політика Не залишать Україну наодинці з агресією РФ: генерал розповів, чого очікувати від саміту НАТО
commentss НОВИНИ Всі новини

Не залишать Україну наодинці з агресією РФ: генерал розповів, чого очікувати від саміту НАТО

На думку генерала, окремі заяви, які виходять у публічний простір від керівництва НАТО, США, європейських лідерів, дають підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє

14 червня 2021, 10:10

Сьогодні, 14 червня, в Брюсселі відбудеться саміт НАТО, в якому у статусі президента США вперше візьме участь Джо Байден. Україну, попри її наполегливість, на саміт не запросили. Так само як не обнадіяли перспективою отримати ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО).

Не залишать Україну наодинці з агресією РФ: генерал розповів, чого очікувати від саміту НАТО

Саміт НАТО - фото з відкритих джерел

Чого очікувати від зустрічі глав держав та урядів Північноатлантичного Альянсу, порталу "Коментарі" розповів ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.

"Потрібно розуміти єдиний аспект, який зараз очевидно хвилює все людство. Що зміниться після саміту в умовах, коли фактично відбувається масштабна гонка озброєнь і загострення міжнародної напруги? На саміти, які нині відбуваються в Європі, великі надії, — вважає Василь Богдан.
Важливо, щоб між основними союзниками в рамках євроатлантичного партнерства була вироблена єдина стратегічна концепція щодо відстоювання своїх інтересів, забезпечення власної безпеки, підтримки партнерів і союзників, які не тільки мають бажання стати членами НАТО і Євросоюзу, але й знаходяться зараз в умовах російської збройної агресії — як Україна".

На думку генерала, окремі заяви, які виходять у публічний простір від керівництва НАТО, США, європейських лідерів, дають підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє.

"Заява Байдена, що Америка повернулася (в велику геополітичну гру) — важливий сигнал в плані консолідації тих же країн НАТО для вироблення стратегії, яка забезпечить їхнє якщо не домінування, то здатність ефективно дати відсіч будь-якій агресії, з будь-якого боку: РФ, КНР, КНДР, Іран і так далі. Тому є оптимізм, що основні гравці (ЄС, США, НАТО) домовляться. І Україну, Грузію не залишать наодинці з агресивною Росією", — зазначає Василь Богдан.

Він підкреслює, що нам потрібно ще пройти певний етап не тільки реформування, а й узгодження позицій зі своїми зарубіжними партнерами.

"Важливо, щоб наші американські друзі, західно-європейські партнери, повірили, що у української сторони, у нашого військово-політичного керівництва слова не розходяться зі справою, що їм можна довіряти. І що не повторяться ніякі дивним чином записані плівки, ситуація типу "справи вагнеровців" тощо. Якщо ми будемо займати виважену, конструктивну, істинно союзницьку позицію, все буде добре", — резюмує генерал.

Раніше портал "Коментарі" писав, що експерт оцінив перспективи України вступити в НАТО.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!