Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Депутат Верховної Ради України з фракції "Слуга народу" Єгор Чернєв вважає, що у найближчі 10 років Європа може остаточно втратити свій геополітичний статус і вплив у світі. Як передає портал "Коментарі", про це нардеп написав на своїй сторінці в Facebook.
Прапори України і ЄС. Фото з відкритих джерел
Єгор Чернєв зазначив, створення військово-політичного блоку AUKUS має стати серйозним сигналом для європейців. Об'єднання США, Великобританії та Австралії свідчить про дві важливі зміни, які відбулися останнім часом у настроях світових еліт. По-перше, це означає, що США і Великобританія більше не покладаються на ЄС як на основного союзника у майбутньому зіткненні з Китаєм. Їм потрібна реальна дипломатична, політична і військова підтримка, а не "глибока стурбованість". Тому для реальних справ вони будуть шукати нових союзників, таких як Австралія, Нова Зеландія, Індія та інші країни. По-друге, США і Великобританія не можуть покладатися на НАТО в ситуації, коли максимально жорсткі рішення доведеться приймати дуже швидко. Сьогодні ж позиція НАТО залежить від безлічі європейських країн, частина з яких "просто веде бізнес" з Росією, а частина — прямо залежна від Кремля.
Нардеп вважає, що в перспективі це означає, що Європа буде відсторонена від ключових процесів перерозподілу і створення нового світу, який народиться після вирішального зіткнення з Китаєм і його сателітами. Адже вже сьогодні США і Великобританія укладенням нового пакту показали країнам ЄС, їм більше немає місця в Тихоокеанському регіоні. Крім того, країни AUKUS також дали зрозуміти європейцям, що і в інших питаннях зможуть обійтися без них. І що "крайнє розчарування" і "серйозне занепокоєння" Франції про скасування контракту на будівництво підводних човнів до уваги більше не береться.
На його думку, європейці повинні нарешті зрозуміти, що старі часи закінчуються. Політика "глибоку стурбованість" більше не працює. У новій геополітичній реальності знову буде важити технологічне озброєння і готовність його залучити, а не політкоректна демагогія.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Європейський Союз працює над законом про цифрові послуги.
Новини