Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Президент США Дональд Трамп, просуваючи мирну угоду між Україною та РФ, лише у другу чергу стурбований дотриманням міжнародного права та питаннями справедливості. Він грає на темі величезних жертв, які несуть обидві сторони, і цією риторикою виправдовує те, що світ необхідно просто завершити якнайшвидше. Сам Трамп явно бачить себе лауреатом Нобелівської премії, що надає йому завзятості. Таку думку в ефірі Radio NV висловив політолог Вадим Денисенко, повідомляє портал "Коментарі"ю
Трамп заламує руки і скрізь говорить про загиблих у війні між Україною та РФ, "забиваючи" цією темою питання справедливості мирної угоди. Фото: портал "Коментарі"
"З того моменту, як Трамп заявив про Нобелівську премію миру, на яку він "заслуговував, але не отримає", стало зрозуміло, що це його особиста історія. Не тоді, коли він говорив про те, що закінчить війну за один день, а з того моменту, коли він сказав про Нобелівську премію миру", — нагадав експерт.
Денисенко вважає, що слова Трампа про "Нобелівку" — прямий випад на адресу президента США Барака Обами, який, з погляду Трампа, незаслужено отримав Нобелівську премію. Трамп переконаний, що закінчивши війну в Україні, саме він має отримати Нобелівську премію миру.
Політолог переконаний, що це дуже важливий особистісний психологічний момент Трампа. І він на цей час робитиме все від себе залежне для того, щоб угода між Україною та РФ відбулася.
"У цьому є великий плюс для нас, тому що він у цьому персонально зацікавлений. У цьому і великий мінус, тому що він може йти напролом для того, щоб досягти своєї мети", — зазначив Денисенко.
Щодо решти — поки що це лише риторичні постаті. Коли Трамп говорить про жертви в центрі Європи, які набули промислових масштабів, коли він говорить про великі жертви цієї війни, про те, що Путін не хоче, щоби далі вмирали люди, — це все насправді риторичні постаті. Я б на них особливо не звертав увагу.
Тема жертв, за спостереженнями експерта, від початку стала ключовою в риториці тих, хто просував і просуватиме план Келлога-Трампа. Денисенко вважає, що це для Трампа лише риторичні постаті, але він свідомо ставить на перше місце несправедливість майбутньої угоди, не право, а питання жертв.
"І Трамп дуже послідовний у цих словах, і він про це говоритиме. Просто всі його історії, пов'язані з війною в Україні, завжди будуть мати домінанту того, що "ми повинні подумати про жертви", а право, справедливість та інші речі у нього завжди стоятимуть на другому плані", — підсумував політолог.
Як писав портал "Коментарі", президент США Дональд Трамп поспішає : він хоче покласти край конфлікту, продемонструвати силу і дипломатичні здібності і не хоче, щоб Україна зазнала поразки. Але з іншого боку, він не хоче затягувати війну, заявив генерал армії США у відставці, колишній командувач Об'єднаних Збройних Сил НАТО в Європі Уеслі Кларк. У свою чергу, поки російський правитель Володимир Путін не переконається, що не переможе Україну, серйозних переговорів не буде. Главу Кремля треба переконувати в цьому і давити на нього, а не намагатися припинити вогонь у стислі терміни та за будь-яку ціну, як налаштований Білий дім. Швидкий світ стане поразкою трампу, вважає Кларк.
Новини