Рубрики
МЕНЮ
Кириєнко Анна
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 3 травня, здійснить візит до Варшави, де зустрінеться з польським лідером Анджеєм Дудою для обговорення низки важливих питань.
Відносини Польщі та України: чи є перспективи - експерти. Фото: kommersant.ru
Як можна оцінити нинішні відносини між нашими країнами? Які є точки дотику, які — больові точки? Сайт "Коментарі" вирішив дізнатися відповіді на ці питання в експертів.
Директор Інституту світової політики Євген Магда зазначає, що відносини між Польщею та Україною носять діалектичний характер.
"З одного боку, ніхто не скасовує стратегічного партнерства. З іншого — воно вимагає постійного підтвердження. На минулому тижні комісія економічного співробітництва отримала додатковий імпульс після підписання протоколу віцепрем'єрами Олексієм Резніковим і Ярославом Говіним. Зазначу, що цієї події довелося чекати цілих чотири роки. Як на мене, це досить вагомий показник особливостей наших відносин", — пояснює Євген Магда.
На його думку, Україні і Польщі не обійтися один без одного. Але при цьому в, здавалося б, простих питаннях (торгові відносини, міграція, історична пам'ять і т.д.) часто є певні складнощі, які можна вирішувати лише шляхом співпраці і взаєморозуміння.
"Що стосується зустрічі президентів Зеленського і Дуди, то між ними вибудувалися непогані людські відносини. Однак їм ніяк не вдається вийти на якусь траєкторію прориву. Очевидно, що нині потрібен якийсь гострий, несподіваний крок, швидше за все, з боку Києва, який допоможе прискорити темпи стратегічного партнерства, — вважає Євген Магда. — Польща послідовно підтримує Україну в наших євроатлантичних, європейських прагненнях. Однак розраховувати на те, що вона буде тягнути за собою Україну на шкоду власним баченням розвитку ситуації у Європі, думаю, не варто".
Експерт Українського інституту політики Данило Богатирьов вважає, що відносини Польщі та України загалом можна оцінити як задовільні.
"Звичайно, без проблем у них не обходиться. Зокрема, їм сприяє те, що українська влада підтримує радикальний націоналізм на державному рівні. Для поляків, які пам'ятають про волинську різанину, це абсолютно неприйнятно", — підкреслює експерт.
Проте, що стосується інших аспектів співпраці, то з ними справи йдуть більш-менш нормально, зазначає Данило Богатирьов.
"Для Польщі Україна є основним джерелом дешевої робочої сили, — нагадує експерт. — Крім того, наша країна стала ринком збуту для широкого спектру польських продуктів харчування і побутової продукції".
Раніше сайт "Коментарі" розповідав, що Пентагон перекинув винищувачі США в Польщу. У чому причина, читайте в нашому матеріалі.
Новини