Головна Новини Політика зовнішня політика Ми всі – заручники амбіцій однієї людини, і це не Трамп: над Україною нависла реальна загроза
commentss НОВИНИ Всі новини

Ми всі – заручники амбіцій однієї людини, і це не Трамп: над Україною нависла реальна загроза

Україна "заторгувалася" зі США, навіщось запропонувавши неіснуючі "ресурси на мільярди" на тлі допомоги, яку завжди отримувала безкоштовно, зазначає Гончаренко.

сьогодні, 11:03
Поділіться публікацією:

Україна першою подала ідею Сполученим Штатам, що розрахується за допомогу, яку раніше США надавали безкоштовно, і тепер упіймана на цей гачок. Тепер   на карту поставлено не лише майбутнє нації, а й життя мільйонів людей, і відповідальність за це персонально лежить на президенті України Володимирі Зеленському. Таку думку висловив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, пише портал "Коментарі".

Ми всі – заручники амбіцій однієї людини, і це не Трамп: над Україною нависла реальна загроза

Зеленський роздратував Трампа українськими корисними копалинами, і тепер країна має проблеми. Гончаренко вважає, що ця розмова зі США була помилкою. Фото: Вертикаль

"Хочу ще раз підкреслити! Ідея про рідкісноземельні метали та їхню торгівлю — належить Володимиру Олександровичу Зеленському. В Америці подібних розмов взагалі не було! Це наші геніальні уми придумали ідею, що вони продадуть Дональду Трампу, а він приїде і скаже "окей".

Він констатує, що коли стало зрозуміло, що жодних великих запасів рідкісноземельних металів та корисних копалин в Україні немає, США вимагали в неї те, що насправді є. А є інфраструктура, газотранспортна система, атомні електростанції.

"І ось тут Володимир Олександрович став ставити умови. Але на...єра треба було це починати взагалі? Ми спочатку отримували ці кошти від США просто так. І за це слід бути вдячними. Не треба було говорити про трильйони, яких у нас немає. Це брехня", — зазначив Гончаренко.

За його відчуттям, "тепер ми всі сидимо і думаємо, де знайти гроші, щоб віддати Трампу, щоб він нас знову полюбив".

"І тепер виходить, що ми всі стали заручниками амбіцій однієї людини (Зеленської). А на карту поставлено не тільки майбутнє нашої нації, а й життя мільйонів людей. І все це тому, що їй сказали про 4% рейтинг. Це жерсть", — вважає нардеп.

За його даними, зараз на Банковій готують спеціальні сесії місцевих рад "на підтримку сталевого лева Зеленського". Гончаренко вважає, що "це вже божевілля".

"Круто мати щось між ногами, але треба мати щось між вухами. До булави ще потрібно голови", — сказав Гончаренко.

Він ставить у провину Зеленському те, що через його тактику все так чи інакше звелося до обговорення, "скільки Україна тепер винна", і вирішується зараз саме це. Хоча раніше Україна за умовчанням не мала США нічого за надану допомогу.

Президент США Дональд Трамп спотворює картину війни , допускаючи заяви, що Україна нібито може бути винною на її початку. Це нібито зрівнює РФ та Україну, як просто рівноцінних учасників війни, або взагалі змінює їхні ролі у війні. Про це 19 лютого писав портал "Коментарі" із посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського.

"Вчора вже були сигнали (від США), що РФ — жертва. Це щось нове", — зазначив президент України.

За словами Зеленського, він би хотів, "щоб було більше правди у команди Трампа".

Нагадаємо, Трамп двічі за останні два дні атакував Зеленського. У тому числі він заявив, що український президент – "диктатор без виборів" та з рейтингом підтримки 4%. Український лідер у відповідь заявив, що його новий рейтинг підтримки 57% . Віце-прем'єр Михайло Федоров вже встиг з'ясувати, що рейтинг Зеленського вищий за рейтинг Трампа в Америці. А сам президент України анонсував вимір рейтингів довіри інших світових лідерів.

Зазначимо, що за даними New York Times, до проекту нової угоди щодо ресурсів, яку Зеленський відмовився підписати вже 22 лютого, включили ще й доходи від окупованих Росією територій. За даними ЗМІ, у разі повернення цих територій Україною частка надходжень до фонду цих земель становитиме 66%. Умови документу передбачають, що Україна має вносити внески до фонду до того часу, поки він не досягне $500 млрд. Водночас, як пишуть журналісти, США планують реінвестувати частину доходів у відновлення України, зокрема, у надра та інфраструктуру. Однак жодних зобов'язань Штатів у документі знову не прописано. Хоча Україна не завершила угоду на суботу, її згода на умови означала б капітуляцію перед американськими вимогами після тижня інтенсивного тиску президента Трампа.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини