Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
До чого може привести Україну новий Меморандум із МВФ, в якому є, наприклад, пункт, що в комунальній сфері влада вже з весни обіцяє відмовитися від регулювання тарифів для населення. Як уряд намагатиметься виконати ці умови? І чи намагатиметься? Експерти прокоментували для видання "Коментарі-Україна".
МВФ (фото з відкритих джерел)
Голова Спілки споживачів комунальних послуг, голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської Ради при КМДА Олег Попенко зазначає, що згідно з Меморандумом з МВФ Україна бере на себе зобов'язання не обмежувати тарифи на газ і тепло. Крім того, посилюються умови боротьби з боржниками за комуналку, квартири намагатимуться відбирати на більш спрощених умовах.
За його словами, для того, щоб виконати умови МВФ, в Україні майже все є: закони щодо посилення боротьби з боржниками, нові тарифи на комуналку тощо.
Економічний експерт, президент Інвестиційної групи "УНІВЕР" Тарас Козак нагадує, що старі умови МВФ, за які ми вже отримували кошти, полягали в тому, що Україна переходить на вільне тарифоутворення, включаючи побутових споживачів.
За його словами, важко сказати, чи піде на це влада. Хоча відповідні документи підписано.
Але політично такий крок, безумовно, матиме певні мінуси, наголошує він.
"Адже опозиція завжди наполягає на тому, що влада намагається заробити на найбідніших, що на субсидії не виділяється досить коштів. І влада тут завжди – у позиції того, хто обороняється і критикується, – каже Тарас Козак. – Думаю, якщо ціна на енергоресурси на світових біржах впаде, буде такою як 2020-го, влада відпустить тарифи. Якщо ж ціна не опуститься, швидше за все, влада не виконуватиме зобов'язань щодо формування тарифів згідно з ринковими умовами".
Нагадаємо, МВФ вважає, що наступного року на Україну чекає низка економічних викликів, які посилять ситуацію у багатьох галузях. Про це повідомляється в офіційному звіті організації.
Новини