Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Російське трубоукладальне судно "Академік Черський" увійшло до виняткової економічної зони ФРН для продовження будівництва другої нитки "Північного потоку-2".
Віктор Медведчук - фото: ОПЗЖ
"Академік Черський" — це краново-монтажне трубоукладальне судно, тобто судно, що поєднує функції кранового судна і трубоукладача. Довжина "Академіка Черського" — 150 метрів, ширина 36,8, висота борта 15.10. КМТУС названо так на честь академіка Миколи Черського — знаменитого вченого в області пошуку, розвідки та розробки нафтових і газових родовищ. З квітня 2021 року "Академік Черський" працював в територіальних морських водах Данії, але в ніч з 18 на 19 липня перейшов до виняткової економічної зони Німеччини. У датських водах "Академік Черський" проводив роботи спільно з трубоукладальної баржею "Фортуна". "Фортуна" поки продовжує працювати в водах Данії. Про це розповідає 112 канал.
Журналісти вважають, що новини, пов'язані з проектом "Північний потік-2", цікаві тим, що вони як у краплі води відображають взаємозв'язки європейської політики — і в площині Росія-ЄС, і в площині Україна-ЄС, і в площині Росія-Україна . У виданні нагадують, що в кінці червня "Північний потік-2" вийшов на фінішну пряму, після того як Федеральне мережеве агентство Німеччини офіційно підтвердило, що отримало заявку від компанії Nord Stream 2 AG на сертифікацію в якості незалежного оператора газотранспортної системи. На даний момент звучать терміни на рівні кінця вересня 2021 року, коли "Північний потік-2" буде завершено, пройде технічну експертизу і приймання.
На думку журналістів, з політичної точки зору успіх проекту "Північний потік-2" означає банкрутство курсу Петра Порошенка на перетворення України в "анти-Росію". І одночасно банкрутство політичного курсу Володимира Зеленського, який нібито продовжує політику Порошенка. Журналісти 112 каналу впевнені, що успіх "Північного потоку-2" став можливий в першу чергу тому, що його активно підтримують ФРН і Франція — головні економічні локомотиви Європи. Якби країни ЄС його не підтримували, то і не було б ніякого СП-2, як свого часу через позицію влади Болгарії був зупинений проект трубопроводу "Південний потік".
Чим загрожує політика перетворення України в "анти-Росію" зі стратегічної точки зору пояснив у своїй статті "Майбутнє українського і російського народів" Віктор Медведчук. Пояснив, в тому числі, і на прикладі "Північного потоку-2".
Медведчук аргументує: якщо весь сенс існування України — це конфронтація з Росією, то якщо Європа і Росія домовляться, тоді "держава Україна стає непотрібною". І на прикладі "Північного потоку-2", на думку журналістів, його слова підтверджуються, тому що Європа і Росія не тільки прекрасно домовляються, але і реалізують масштабні спільні проекти.
Головний опозиційний політик пропонує, щоб Україна не створювала проблеми для Росії і для Європи, а допомагала у вирішенні цих проблем.
Звичайно, з будь-якою концепцією місця України в Європі і в світі можна погоджуватися або сперечатися, вважають журналісти. Однак, у виданні відзначають, що на прикладі "Північного потоку-2" можна побачити, що курс Порошенка-Зеленського — це "тупик". І Медведчук став першим серед топ-політиків України, хто поставив питання про те, якою має бути здорова альтернатива політиці нинішньої влади.
Новини