Головна Новини Політика зовнішня політика МАГАТЕ роками фінансово підтримувало ядерників в Ірані та навчало їх у РФ: секретні документи потрапили до ЗМІ
commentss НОВИНИ Всі новини

МАГАТЕ роками фінансово підтримувало ядерників в Ірані та навчало їх у РФ: секретні документи потрапили до ЗМІ

У МАГАТЕ роками не просто надавали підтримку (зокрема фінансову) іранським ядерникам, а ще й відправляли їх на навчання в країну-агресорку Росію.

16 червня 2024, 17:45
Поділіться публікацією:

 Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), яке є частиною системи ООН, допомагало іранським науковцям-ядерникам, що працюють на диктаторський режим аятолл. Про це йдеться у конфіденційних файлах щодо ядерної програми Ірану, які потрапили до німецького видання BILD.

 МАГАТЕ роками фінансово підтримувало ядерників в Ірані та навчало їх у РФ: секретні документи потрапили до ЗМІ

Міжнародне агентство з атомної енергії (фото з відкритих джерел)

МАГАТЕ протягом багатьох років не тільки надавало фінансову підтримку іранським дослідникам, але й організовувало їхнє навчання в Росії, яка є країною-агресором.

Документи свідчать, що представники агентства зустрічалися з Джавадом Карімі-Сабетом у Відні на початку 2022 року. Карімі-Сабет, який перебуває під санкціями США з 2020 року, є ключовою фігурою у розробці іранської атомної бомби.

Внутрішнє електронне листування показує, що МАГАТЕ заплатило Карімі за участь у зустрічі готівкою, оскільки через санкції банківський переказ був неможливий.

У 2018 році адміністрація президента США Дональда Трампа вийшла з ядерної угоди з Іраном і посилила санкції проти Тегерана. У відповідь Іран обмежив зовнішній контроль над своєю ядерною програмою.

Згідно з конфіденційними документами, МАГАТЕ згодом запустило програми фінансування іранської ядерної науки. Наприкінці 2019 року агентство разом з іранською стороною визначило мету проєкту "IRA2018001".

 МАГАТЕ роками фінансово підтримувало ядерників в Ірані та навчало їх у РФ: секретні документи потрапили до ЗМІ - фото 2

 МАГАТЕ роками фінансово підтримувало ядерників в Ірані та навчало їх у РФ: секретні документи потрапили до ЗМІ - фото 3

 "Діяльність буде спрямована на підвищення кваліфікації та знань вчених і поліпшення апаратної та програмної інфраструктури, що сприятиме поліпшенню роботи і використання дослідницьких реакторів", — йдеться в документах.

Експерти зазначають, що дослідницькі реактори можуть бути джерелом плутонію, який, разом із збагаченим на 90% ураном, необхідний для створення ядерної зброї.

За даними BILD am SONNTAG, МАГАТЕ також фінансувало численні програми навчання іранських вчених у Росії. Відібрані експерти іноді тижнями проходили навчання під керівництвом російської корпорації "Росатом". Хоча МАГАТЕ за документами мало забезпечувати, щоб іранці не отримували знань про ядерну зброю, ймовірно, цей контроль не завжди здійснювався.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Іран наважився поставити РФ новітню високоточну зброю, про яку так довго просив Путін

 Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини