Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Атака ЗСУ на нафтову насосну станцію "Кропоткінська" 17 лютого дуже засмутила росіян. Про це, зокрема, говорив реакція глави МЗС РФ Сергія Лаврова, повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на пропагандистські росЗМІ. Лавров заявив, що за цей удар Зеленському "пора дати по руках"
Лавров переживає за російську нафту. Фото: МЗС РФ
"Це лише має зміцнити всіх на думці, що так далі продовжуватися не може, що цю людину і всю її команду необхідно урезонити, дати по руках", — сказав в Ер-Ріяді після переговорів зі США міністр, який представляє агресора.
При цьому, як передавали "Коментарі", Лавров відверто збрехав на цій прес-конференції, до того ж визнав, що Росія відкинула запропонований Штатами мораторій на взаємні удари РФ та України по енергооб'єктах. Російський міністр цинічно заявив, що Росії немає потреби приєднуватися до такого мораторію, тому що РФ нібито ніколи не веде вогонь з енергетики та інших мирних об'єктів — тільки військових.
Як писав портал "Коментарі", Сили оборони України 17 лютого завдали високоточного удару по стратегічних об'єктах військової та паливно-енергетичної інфраструктури Росії. Зокрема, в чергове вражений Ільський НПЗ у Краснодарському краї Росії. На об'єкті зафіксовано масштабну пожежу. Також під удар потрапили нафтоперекачувальні станції "Кропоткінська" та "Андреаполь", які забезпечували транспортування пального для потреб окупаційних військ. Внаслідок поразки вони виведені з ладу.
РосЗМІ пишуть , що ремонт станції "Кропоткінська" може зайняти 1,5-2 місяці. У зв'язку з атакою станцію в екстреному порядку вивели з експлуатації. Транспортування нафти нафтопроводом Тенгіз — Новоросійськ тимчасово здійснюється за аварійною схемою, минаючи станцію.
Про удари ЗСУ по нафтоперекачувальних станціях ЗМІ писали 17 лютого. Як зазначали "Коментарі", точні влучення ЗСУ викликали напад істерики у заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва . Він визнав, що українські безпілотники атакували насосно-перекачуючу станцію, яка забезпечує транспортування нафти магістральним нафтопроводом Каспійського трубопровідного консорціуму. Медведєв намагався посварити Україну з Європою та США, заявивши, що це актив — "аж ніяк не російський, і нафта в ньому за своїм правовим режимом є міжнародною". Як стверджує російський чиновник, нафта належить у певних пропорціях різним компаніям, включаючи насамперед американські та європейські.
Новини