Рубрики
МЕНЮ
Давиденко Евгения
Стеля цін поширюється на сиру нафту та нафтопродукти, добуті з бітумінозних корисних копалин, які мають російське походження або експортуються з РФ. Згідно із задумом, таке рішення з одного боку має зменшити доходи країни-агресора від торгівлі “чорним золотом”, а з іншого — допомогти пом’якшити негативні наслідки при постачанні вуглеводнів у треті країни.
Ціна 60 доларів "некомфортна" для рф, - експерт
Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні назвав таке рішення не серйозним. Воно, за його словами, дасть можливість Росії продовжувати війну та спонсорувати інші терористичні режими та організації. Ми запитали в експертів, чи дійсно така ціна не здатна зв’язати руки агресору.
"Ця ціна близька до тієї, за якою самі росіяни продають нафту зі скидками. Вона для бюджету рф некомфортна, — каже фахівець з питань енергетики Сергій Дяченко. — Звичайно, в Росії шикували, коли на початку війни ціна підстрибнула до 120 доларів на нафту, вони добре заробляли. А 60 доларів — це вже некомфортно”.
Головне, каже фахівець, що врешті решт вдалося досягнути консенсусу щодо граничної ціни на нафту і відкрити можливості для подальших переговорів.
"Це свого роду тиск. Експерти кажуть, що у цьому підході головне не так зниження ціни продажу, скільки обмеження щодо транспортування. Головний удар саме з цього боку. За прогнозами, внаслідок цих санкцій росія втратить на експорті 100 млн тон”, — переконаний Дяченко.
Протилежної думки експерт Юрій Корольчук. Він вважає, що стеля ціни на нафту з рф в 60 доларів за барель — не матиме особливого значення.
“Росіяни заробляли 145 млрд доларів максимум за рік. Тепер візьмемо 60 доларів. Відповідно отримаємо 110 млрд доларів доходу. Тобто всього лише 30 млрд доларів [ефект]. Хоча я припускаю, що він може бути і меншим. Це не збиток для Росії”, — каже Корольчук.
За його словами, більшого ефекту вдалося б досягти, якби не купували російське "чорне золото" такі країни, як Індія, Китай, Саудівська Аравія. Адже завдяки цим ринкам, РФ останнім часом не зменшила, а навпаки збільшила на 2% видобуток нафти.
Новини