Головна Новини Політика зовнішня політика 60 доларів за барель: чи вплине обмеження ціни на нафту на здатність Росії продовжувати війну
commentss НОВИНИ Всі новини

60 доларів за барель: чи вплине обмеження ціни на нафту на здатність Росії продовжувати війну

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на російську нафту на рівні 60 дол. за барель.

7 грудня 2022, 17:50
Поділіться публікацією:

Стеля цін поширюється на сиру нафту та нафтопродукти, добуті з бітумінозних корисних копалин, які мають російське походження або експортуються з РФ. Згідно із задумом, таке рішення з одного боку має зменшити доходи країни-агресора від торгівлі “чорним золотом”, а з іншого — допомогти пом’якшити негативні наслідки при постачанні вуглеводнів у треті країни. 

60 доларів за барель: чи вплине обмеження ціни на нафту на здатність Росії продовжувати війну

Ціна 60 доларів "некомфортна" для рф, - експерт


Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні назвав таке рішення не серйозним. Воно, за його словами, дасть можливість Росії продовжувати війну та спонсорувати інші терористичні режими та організації. Ми запитали в експертів, чи дійсно така ціна не здатна зв’язати руки агресору. 


"Ця ціна близька до тієї, за якою самі росіяни продають нафту зі скидками. Вона для бюджету рф некомфортна, — каже фахівець з питань енергетики Сергій Дяченко. — Звичайно, в Росії шикували, коли на початку війни ціна підстрибнула до 120 доларів на нафту, вони добре заробляли. А 60 доларів — це вже некомфортно”.


Головне, каже фахівець, що врешті решт вдалося досягнути консенсусу щодо граничної ціни на нафту і відкрити можливості для подальших переговорів. 


"Це свого роду тиск. Експерти кажуть, що у цьому підході головне не так зниження ціни продажу, скільки обмеження щодо транспортування. Головний удар саме з цього боку. За прогнозами, внаслідок цих санкцій росія втратить на експорті 100 млн тон”, — переконаний Дяченко.


Протилежної думки експерт Юрій Корольчук. Він вважає, що стеля ціни на нафту з рф в 60 доларів за барель — не матиме особливого значення. 


“Росіяни заробляли 145 млрд доларів максимум за рік. Тепер візьмемо 60 доларів. Відповідно отримаємо 110 млрд доларів доходу. Тобто всього лише 30 млрд доларів [ефект]. Хоча я припускаю, що він може бути і меншим. Це не збиток для Росії”, — каже Корольчук. 


За його словами, більшого ефекту вдалося б досягти, якби не купували російське "чорне золото" такі країни, як Індія, Китай, Саудівська Аравія. Адже завдяки цим ринкам, РФ останнім часом не зменшила, а навпаки збільшила на 2% видобуток нафти. Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!