Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Макрон і Нетаньяху погодилися щодо ролі Франції у здійсненні режиму припинення вогню в Лівані в обмін на згадку Парижа про недоторканність прем'єр-міністра Ізраїлю від Міжнародного кримінального суду. Про це повідомляє газета Le Point.
Біньямін Нетаньяху та Еммануель Макрон. Фото: CHRISTOPHE ENA-POOL/SIPA
Міністерство закордонних справ Франції лаконічно пояснило в середу, що Франція "поважатиме свої міжнародні зобов’язання", повною мірою співпрацюючи з Міжнародним кримінальним судом (МКС), не додавши, що від неї не можна вимагати діяти "щодо імунітетів держав, які не є учасниками МКС", які стосуються Беньяміна Нетаньяху та його колишнього міністра оборони Йоава Галланта.
Іншими словами, Франція, яка підписала Римський статут у 1998 році, який створив МКС, пояснює, що не збирається заарештовувати прем’єр-міністра Ізраїлю, на якого з 21 листопада видається ордер за "воєнні злочини" та "злочини проти людяності" в Газі, і не передав би його до Гааги.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Ізраїль та Ліван домовилися про перемир'я: реакція України
Як передає портал "Коментарі", МЗС України виступило з реакцією у зв'язку із укладанням угоди про перемир'я між Ізраїлем та Ліваном. Українське зовнішньополітичне відомство опублікувало заяву із цього приводу. У документі йдеться, що Україна вітає підписання угоди про припинення вогню між Ізраїлем та Ліваном, укладеної за посередництва Сполучених Штатів Америки та Франції.
"Це важливий крок до миру та регіональної стабільності, який допоможе запобігти гуманітарній катастрофі в Лівані та сприятиме загальному зниженню напруги на Близькому Сході", — йдеться у заяві. Водночас у МЗС України переконані, що повне дотримання сторонами взятих на себе зобов'язань матиме важливе значення для досягнення стійкого миру.
Новини