Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Рішення України надати допомогу Молдові з газом, йдеться про борги, – абсолютно правильне. Але те, як це подається багатьма у громадському просторі всередині країни – приклад викривленої комунікації. Влада недостатньо роз'яснила, а опозиція – схопилася за можливість підчепити, мовляв, а що, хіба в нас самих достатньо газу та хіба адекватні тарифи на газ для населення? Як інформує видання "Коментарі", про це в Facebook пише український політолог і блогер Олеся Яхно.
Газ. Фото з відкритих джерел
Політолог зазначає, рішення влади справді правильне. По-перше, ми не отримуємо газ безпосередньо із Росії. І в цьому випадку йдеться про загальний підхід ЄС, який зобов'язався допомогти Молдові, зокрема через укладання екстреного договору на постачання газу через Румунію, Словаччину та Україну. Київ постачатиме Молдові газ зі своїх резервів, які, у свою чергу, покриватимуться постачаннями зі Словаччини. Тож усе взаємопов'язане.
Олеся Яхно додає, по-друге, з урахуванням тактики Росії, по суті, використовувати газовий дефіцит для примусу ЄС не лише до швидкої сертифікації "Північного потоку-2", а й до зупинки європейської зеленої угоди ще до її імплементації та, навпаки, до переходу на довгострокові контакти з "Газпромом" важлива консолідованість. Особливо з тими країнами, де Росія може мати інтерес через створення економічних проблем, тиску політично послаблюватиме проєвропейська влада, як, у Молдові, наприклад.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Україна, Молдова та газ: експерт пояснив щедрий жест української влади.
Новини