Головна Новини Політика зовнішня політика Економічний Рамштайн: Що, де, коли
commentss НОВИНИ Всі новини

Економічний Рамштайн: Що, де, коли

У форматі відеоконференції відбулося перше установче засідання Координаційної платформи донорів - Ukraine Multi-agency Donor Coordination Platform

26 січня 2023, 21:27
Поділіться публікацією:

Сьогодні на зустрічі Фінансового Рамштайну були високопосадовці з України, ЄС, країн G7, міжнародних фінансових установ, таких як Міжнародний валютний фонд (#IMF), Світовий банк (#WorldBank), Європейський інвестиційний банк (#EIB), Європейський банк реконструкції та розвитку (#EBRD), пишуть "Коментарі".

Економічний Рамштайн: Що, де, коли

Економічний Рамштайн:

Як розповів заступник директора-розпорядника МВФ від України Владислав Рашкован, платформа покликана забезпечити тісну координацію між міжнародними донорами та міжнародними фінансовими організаціями та організувати узгоджене, прозоре та підзвітне надання підтримки Україні.  

Що важливо в новій платформі:

1. Платформа на даному етапі об`єднує країни G7 та ключові міжнародні організації. Але як і основний Рамштайн буде відкрита для приєднання інших країн, які хочуть системно допомагати Україні.

2. У Платформи є 3 співголови:

- Від США — представник Білого дома — заступник радника з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл;

- Від ЄС — Генеральний директор Європейської Комісії з питань сусідства та розширення (DG NEAR) Герт Ян Купман;

- Від України – міністр фінансів Sergii Marchenko, який буде працювати в групі з Alexander Kubrakov, відповідальним за відбудову, та з Юлія Свириденко, яка відповідає за розвиток приватного сектора під час та після війни. І знову – Україна — в керівництві платформи.

3. Фокус платформи буде на 3 питаннях, які озвучив Прем`єр Міністр Деніс Шмигаль:

- координація економічної підтримки для нагальних потреб України у фінансуванні задля забезпечення прогнозованого, ритмічного бюджетного забезпечення у 2023 році і далі;

- планування та забезпечення початку сталого та інклюзивного відновлення, включаючи пошук ресурсів на пріоритетні напрями фінансування: відновлення енергетики, відновлення зруйнованого житла та критичної та соціальної інфраструктури, та розмінування;

- надання економічної допомоги для стабілізації економіки (в першу чергу — приватного сектору) та розробка фінансових інструментів для його підтримки.

4. Координаційна платформа матиме власний Секретаріат, який буде мати два офіси – в Брюсселі та Києві. 

"В цілому сьогоднішня зустріч розпочинає ширший процес забезпечення покращеної координації між усіма ключовими гравцями, які надають короткострокову фінансову підтримку Україні, а також довгострокову допомогу на етапі реконструкції, спираючись на результати конференцій у Лугано та Берліні, щоб допомогти подолати розрив між потребами та ресурсами України в цей важкий час", — каже Владислав Рашкован.

Спільна платформа стане головним інструментом співпраці та координації європейської та міжнародної підтримки. ЄС відіграє тут важливу роль.

Наступне засідання Керівного комітету відбудеться на початку березня, а потім, сподіваємось, під час Весняних зборів МВФ та Світового банку в Вашингтоні.

Як писали "Коментарі", донори України хочуть почути від влади конкретні пропозиції щодо покращення економічної ситуації в країні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини