Головна Новини Політика зовнішня політика Є очевидні ознаки того, що російська економіка переведена на військові рейки - The Economist
commentss НОВИНИ Всі новини

Є очевидні ознаки того, що російська економіка переведена на військові рейки - The Economist

Оборонні заводи працюють у три зміни, однак фінансові можливості рф - сумнівні

13 лютого 2023, 17:30 comments1795
Поділіться публікацією:

Нині є очевидним, що росія мобілізувала свою економіки для ведення війни в Україні. Оборонні підприємства працюють 24 години на добу, у три зміни. "Уралвагонзавод", головний російський виробник танків, залучив щонайменше 300 ув’язнених для виконання своїх нових замовлень. Про це пише The Economist, передають “Коментарі”. 

Є очевидні ознаки того, що російська економіка переведена на військові рейки - The Economist

Фото: pixabay


Видання зазначає, що виробництво сталі в росії впало лише на 7% у 2022 році. Це набагато менше, ніж очікувані 15%, які прогнозувалися, виходячи з розпаду автомобільної промисловості. Вона сильно постраждала від санкцій, адже було припинено постачання напівпровідників.


Кремль явно хотів би ще більше мілітаризувати економіку, пише The Economist. Минулого жовтня тамтешній уряд створив нову раду, покликану координувати свою роботу та промисловості. 


“Але знайти нові джерела готівки стане набагато складніше. Вторгнення пана Путіна збіглося з високими цінами на вуглеводні. За перші п’ять місяців 2022 року такі надходження були в два з половиною рази більші, ніж роком раніше. Але нижчі світові ціни на нафту, а також припинення експорту газу на Захід і обмеження ціни на нафту вдарили по цьому потоку доходів, хоча й не так сильно, як сподівався Захід”, — йдеться у статті.


Відхід Європи від російських вуглеводнів залишив прогалину, яку Кремль намагається компенсувати за рахунок дисконтних продажів на інших ринках, таких як Туреччина, Індія та Китай (хоча є докази того, що фактичні знижки менші, ніж офіційно повідомляється). Після обмеження цін на нафтопродукти, яке набуло чинності 5 лютого, росія сподіватиметься продати більше сирої нафти для компенсації. 

“У будь-якому разі сподівання Росії, що вона все ще зможе отримати 70 доларів за барель своєї нафти, ціна, яка потрібна уряду для збалансування бюджету, можуть виявитися оптимістичними”, — вважають у The Economist.


Видання нагадує слова Путіна, сказані у грудні минулого року, що мовляв, ресурси, доступні для збройних сил, "не будуть обмежені". Це означає, що скорочуватимуть витрати в інших місцях, наприклада, на охорону здоров’я та освіту. 


“Повідомлення про те, що Росія бореться за своє виживання проти зазіхання Заходу, стало потужним інструментом репресій. Але це означатиме постійно зростаючі вимоги Кремля до багатостраждального народу Росії. "Вони вже мілітаризують свідомість людей, але це довготривалий процес", – каже колишній держслужбовець. "Гітлеру знадобилося п'ять років. Вони тільки починають"”, — підсумовує видання.


Раніше ми писали, чого очікувати від чергової зустрічі у форматі “Рамштайн”.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://www.economist.com/

Новини