Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Президент США Дональд Трамп хоче показати певний скептицизм своєї республіканської бази щодо України. Однак його заносить, і в результаті Білий дім "переходить на кремлівські наративи". Про це 24 лютого повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на виступ екс-прем'єра Великобританії Бориса Джонсона у Києві на зустрічі Ялтинської економічної стратегії (YES).
Джонсон критикує нинішній підхід адміністрації Трампа до української війни. Фото: Офіс президента України
"Ця угода щодо мінеральних ресурсів. Вони хочуть все поділити на чорне та біле. Це питання безпеки для України, питання надійного світу для України. Жодної копійки не повинно піти на цей фонд, який вони пропонують створити спільно з Україною. Тут дуже велика ціна питання", — заявив екс-прем'єр Британії.
Джонсон також розкритикував останні заяви Трампа щодо України та заявив, що нинішня політика США суперечить курсу на підтримку Києва. В інтерв'ю NV екс-прем'єр Великобританії додав, що Трамп "слухає багато сміття про Україну" від свого оточення .
"Коментарі" писали, що Зеленський поставив завдання досягти справедливого миру для України до кінця 2025 року. Портал "Коментарі" публікував також топ-10 висловлювань Зеленського на його прес-конференції 23 лютого, які можуть спричинити істерику у Трампа .
"Коментарі" зазначали, що за даними New York Times, у проект нової угоди щодо ресурсів, яку Зеленський відмовився підписати вже 22 лютого, включили ще й доходи від окупованих Росією територій. За даними ЗМІ, у разі повернення цих територій Україною частка надходжень до фонду цих земель становитиме 66%. Умови документу передбачають, що Україна має вносити внески до фонду до того часу, поки він не досягне $500 млрд. Водночас, як пишуть журналісти, США планують реінвестувати частину доходів у відновлення України, зокрема, у надра та інфраструктуру. Однак жодних зобов'язань Штатів у документі знову не прописано. Хоча Україна не завершила угоду 22 лютого, її згода на умови означала б капітуляцію перед американськими вимогами після тижня інтенсивного тиску президента Трампа.
Зазначається також, що Міністр фінансів США Скотт Бессент пояснив, що в рамках угоди доходи від природних ресурсів України, а також інфраструктурних активів будуть направлені до спеціального фонду для довгострокового відновлення та розвитку. США отримають економічні та управлінські права у цьому фонді, що, за словами Бессента, забезпечить прозорість та підзвітність. Однак він наголосив, що США нібито "не володітимуть фізичними активами України і не збільшать її боргове навантаження".
"Коментарі" писали, що Україна відкинула наполегливі пропозиції США створити фонд на суму 500 млрд. доларів для цієї угоди. Фонд мав компенсувати допомогу, надану США Україні з початку російської агресії. Проте українська сторона стверджує, що реальна сума підтримки набагато нижча і становить близько 90 мільярдів доларів.
Новини