Головна Новини Політика зовнішня політика Для України стає реальністю нова коаліція післявоєнних гарантій безпеки
commentss НОВИНИ Всі новини

Для України стає реальністю нова коаліція післявоєнних гарантій безпеки

Європейські виробники зброї сьогодні змагаються за право налагодити виробництво в Україні

14 лютого 2023, 16:10
Поділіться публікацією:

Низка держав уже виборюють собі право постачати і зброю, і боєприпаси ЗСУ. Про нову міжнародну конфігурацію безпекових гарантій говорить у своєму блозі політичний оглядач Орест Сохар, пишуть "Коментарі".

Для України стає реальністю нова коаліція післявоєнних гарантій безпеки

Так, британці прагнуть обійти французьких та німецьких конкурентів і зайняти "перше місце в черзі", — це не пригорща хайпу, а цитата з впливового британського The Telegraph. Збройний ажіотаж, на думку Сохара, довкола України має доволі цікавий вигляд для світу і оптимістичний для України

"Британці збираються виготовляти в Україні зброю та військові автомобілі. Керівники низки оборонно-промислових підприємств Великої Британії побували в Києві, аби застовпити перспективу виробництва в країні", — наводить перший приклад оглядач

При тому інші європейські виробники зброї також ведуть перемовини з українською владою. Німецький концерн  Rheinmetall не лише прагне постачати ЗСУ новітні танки Panther. Керівник компанії вважає, що і завод доцільно будувати на нашій території. 

"Інтерес тут зрозумілий: Україна перетворилася на шоу-рум можливостей сучасної зброї, і компанія прагне прорекламувати свій "девайс", що знаходиться на етапі прототипу. "Пантера" ("Panther KF51") офіційно представлена торік і виглядає крутіше "Leopard — 2". У неї краща броня, новіша гармата з автоматом заряджання (а це мінус один член екіпажу), просунута система керування вогнем, комплекс активного захисту та бортові безпілотники", — констатує Сохар

Чеська компанія VOP CZ 6 лютого уклала договір з "Укроборонпромом" про виробництво, ремонт і розробку броньованої техніки. Окрім того, Україна вже налагодила виготовлення деякої американської та ізраїльської зброї: від гвинтівок до ізраїльської електроніки для вітчизняних танків. Також у нас вироблятимуться Bayraktar.

"Залишилося затягнути в Україну ще виробників HIMARS, ATACMS та F-16", — хоча й з долею гумору, та не безпідставно каже Сохар.

Адже за словами  колишнього генсека Альянсу Андерса Фог Расмуссена, Україна має довгострокову ціль — вступити до НАТО, але на шляху до цього потрібно убезпечити Україну таким чином, щоб запобігти подібним агресіям. Західні партнери відкрито кажуть, що за нинішніх обставин найкращою гарантією безпеки будуть міцні Збройні Сили України. Створення власного виробництва зброї дозволить ЗСУ унезалежнитися від західного постачання: вироблені в Україні арсенали насамперед скеровуватиметься на потреби своєї оборони

Так, Валерій Залужний зауважив, що для перемоги України не достатньо звільнення територій, повинно відбутися таке посилення української армії, щоб Росія більше ніколи не напала на Україну. Створення власних виробничих ліній надсучасної зброї для потужної української армії справді може стати хорошим запобіжником.

"Київ вважає найбільшою гарантією безпеки — вступ до НАТО. І це відбудеться, але Північноатлантичний альянс — значною мірою — політична організація, а політики довго "запрягають".  Тоді як локальні домовленості з нашими найближчими партнерами щодо зміцнення воєнного арсеналу України можуть дати значно швидший і ефективніший результат", — резюмує Орест Сохар.

Нагадаємо, як писали "Коментарі", Президент України Володимир Зеленський спрогнозував, що через 2 роки Україна зможе стати членом ЄС та НАТО.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини