Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Диктатура шириться світом — тільки 6,6% населення світу живе в повністю демократичних країнах. У 2023 році цей показник був 8%, а десять років тому — показник сягав 12,5% десять років тому. І велика частка населення світу — нині двоє з п’яти людей — живе за авторитарного правління. Глобальне середнє значення впало до нового рекордно низького рівня 5,17 порівняно з 5,55 у 2015 році. Про це йдеться у щорічному дослідженні “Індекс демократії”, яке оприлюднила група Economist Intelligence Unit (EIU).
Ілюстративне фото
За даними звіту, стан глобальної демократії знаходиться на найнижчому рівні за 20 років: у 2024 році 83 країни знизили свої показники демократії.
Норвегія 16-й рік поспіль зберігає позицію найдемократичнішої країни світу. США залишаються "демократією з недоліками" з 2016 року, посідаючи 28 місце серед 167 країн в Індексі глобальної демократії Economist Intelligence Unit.
Франція та Південна Корея перетворилися на “демократії з недоліками” через політичну турбулентність і погіршення довіри населення до уряду.
З іншого боку, Португалія, Естонія та Чехія перетворилися на "повну демократію". У випадку Португалії фіскальна дисципліна та процвітаючий туристичний сектор сприяли покращенню оцінки країни.
Україна у 2024 році була “гібридним режимом”.
Шкала оцінок:
1–3 – Авторитарний режим
4–5 – Гібридний режим
6–7 – Дефектна демократія
8–9 – Повна демократія
Нагадаємо, що портал “Коментарів” писав про загрози торговельних воєн та встановлення тарифів на імпорт до США. Внаслідок невпевненості аналітики погіршили розрахунки глобального зростання на 2025 і 2026 роки.
Новини