Чого очікувати від візиту Блінкена до України: розповіли експерти
В Україну приїде держсекретар Сполучених штатів Ентоні Блінкен з офіційним візитом
Стало відомо, що державний секретар США Ентоні Блінкен прибуде з візитом до Києва 19 січня. Як повідомляє Держдеп, у планах його керівника – зустріч із президентом Зеленським, головою МЗС Кулебою, зі співробітниками та сім'ями посольства США. Візит і майбутній консультації названі "частиною дипломатичних зусиль з деескалації напруженості, викликаної нарощуванням військової могутності Росії і агресією проти України, що триває". Але це офіційна версія. А що ще може означати раніше не анонсований візит Блінкена? Експерти розповіли про це "Коментарі".
Блінкен прибуде викласти керівництву України певні моменти
Магістр державного управління, політолог, соціолог Володимир Воля вважає, що прибуття Блінкена із незапланованим візитом не варто сприймати як щось тривожне.
Не виключає він і те, що йтиметься про реформи, що стосуватимуться ситуації у зв'язку з пред'явленням підозри в держзраді п'ятому президенту України Петру Порошенку.
США намагаються зробити все, щоб запобігти агресії
Політичний експерт Сергій Таран упевнений, що цей візит є частиною зусиль США щодо стримування РФ.
Він акцентує, що не випадково після України Блінкен вирушить до Німеччини, де збирається обговорити нещодавні переговори з Росією та спільні зусилля Заходу щодо стримування подальшої російської агресії проти України.
"Зверну увагу, що останні два-три місяці про російську загрозу біля наших кордонів західні політики говорили на порядок частіше, ніж українська влада. І я дуже сподіваюся, що під час чергового візиту Блінкена до Зеленського та Ко, нарешті, дійде, наскільки те, що відбувається серйозно, – каже Сергій Таран. – Тему переслідування владою української опозиції також можуть порушити. Нагадаю, що посольства США та Великобританії заявили, що уважно стежитимуть за справою проти Порошенка. І нагадали, що щось подібне спостерігали лише тоді, коли Янукович судив Тимошенко. Країни "Великої сімки" також закликали українських політиків до єдності. І наголосили на небезпеці виборчого правосуддя та важливості зосередити зусилля на протистоянні російської агресії, а не на внутрішніх чварах. Займатися переслідуванням опозиції, заплющуючи очі на реального ворога, який збирає сили біля наших кордонів, – неприйнятно".
Як повідомляв портал "Коментарі", в МЗС України прокоментували інформацію з евакуацією російських дипломатів.