Економічна і політична еліта України уважно аналізує останні заяви і дії окремих західних партнерів. На думку політтехнолога, члена громадської ініціативи "Донбас-Донбас" Андрія Бодрова, наша країна зараз переживає не найкращий момент у відносинах з урядами інших держав, пише "112.юа".
Політтехнолог Андрій Бодров. Фото із відкритих джерел
"Разом із колегами говорили про хмари, які згустилися над Україною на західному напрямку. А ознак цього — маса, — вважає експерт. — Починаючи від думки Джозефа Байдена про необхідність продовжувати врегулювання конфлікту на сході країни на основі Мінських угод, вираженої ним на прес-конференції після закінчення женевського саміту 16 червня, і закінчуючи ураганом критики, що лунає з боку європейських політиків, ЗМІ та авторитетних бізнес-асоціацій на адресу економічного курсу офіційного Києва".
Андрій Бодров стверджує, що критику України міг викликати законопроєкт № 5600 від Міністерства фінансів, нібито "продавлюваний" Офісом президента, який зробить українські податки одними з найвищих в світі і може стати причиною серйозних економічних наслідків.
"Функціонер Європарламенту Джузеппе Фернандіньо направив лист на адресу Банкової, де стверджує, що законопроект №5600 стане причиною удушення великого і свідомого платника податків і загрожує руйнуванням української економіки і зубожінням населення, що може загрожувати масовою міграцією в країни Європи", — додає фахівець.
Поміж іншого, політтехнолог цитує закордонне видання Brussels Times, представники якого стверджують.ю що українська влада нібито будує політику на постійній підміні понять, а це — віддаляє Україну від європейських цінностей і перспектив членства в НАТО:
"Підміна понять перетворилася на нормальне правило політики. Боротьбу проти корупції підмінили війною проти великого і середнього бізнесу, справедливий підхід до оподаткування підмінили збільшенням податкового тягаря, судову систему, як констатувала ПАРЄ, підмінили рішеннями Офісу президента і ще пари чиновників, цільове фінансування Заходу на боротьбу проти Covid-19 використовують не за призначенням, як і раніше, все це має ознаки корупції".
У скарбничку "зради", вважає Андрій Бодров, можна віднести і недавню заяву Нуланд про те, що Мінські угоди — єдиний документ по Донбасу, і США готові підключитися до процесу їх реалізації із допомогою консультацій з українською стороною. На думку фахівця, такі слова можуть розцінюватися як застереження офіційному Києву: що блокувати реалізацію або вийти з угод не можна.
"У цьому ключі дуже сумнівними видаються спроби української влади погасити санкціями і кримінальних справами діяльність опозиції, зокрема Віктора Медведчука з його соратниками. І навпаки, перспективи їхніх позовів до ЄСПЛ проти рішень української влади виглядають для команди Медведчука досить оптимістичними, — зазначає Андрій Бодров. — Особливо — у світлі критичної позиції Верховного комісара з прав людини ООН, який угледів у забороні каналів "112 Україна", Zik і NewOne, котрі активно транслювали позицію Медведчука та інших лідерів опозиції, ознаки порушення права на свободу слова і політичний окрас цих дій".
Також політтехнолог звернувся і до теми Донбасу — щодо повернення цього регіону України і ймовірності його реінтеграції.
"Вважаю, що Україні доведеться сильно змінитися на цьому шляху, — говорить експерт. — Перш за все, припинити принизливу і агресивну риторику щодо регіону. Припинити називати Донбас "раковою пухлиною" і "утриманкою", дати людям гарантії їхнього безпечного повернення до спільного з Україною життя замість постійних спроб уявити "спонсорами тероризму" просту прибиральницю в адміністративній будівлі, із заробітної плати якої режими т.зв. ЛДНР утримують податки, або дрібного підприємця, який веде свою діяльність, виживаючи і рятуючи свою сім'ю на непідконтрольній території".
Підсумовуючи, Андрій Бодров зазначив, що на нинішньому етапі офіційний Київ знаходиться в дуже складній зовнішньополітичній ситуації.
"Великі гравці, виходячи з власних політичних і економічних мотивів, все більше відтісняють українське питання на периферію своїх інтересів і втрачають зацікавленість у подальшій військовій та економічній підтримці, водночас нарощуючи критику дій Банкової", — підкреслив експерт.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.