Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Списку санкцій битва між РФ і США, висилка і заборони на в'їзд ряду громадян. Які є подальші варіанти розвитку подій? На що це схоже і чим може закінчитися? За яких умов посилити санкції проти РФ може ЄС? З цими питаннями порталу "Коментарі" допомогли розібратися експерти.
Списку санкцій битва між РФ і США. Колаж: Д. Романюк / Comments.ua
Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", вважають, що в урядах країн-членів ЄС, які більш-менш зацікавлені у відносинах з Росією, розуміють — Путін пробує їх залякати і змусити поважати його режим. Наприклад, визнати Україну країною, яка знаходиться у виключній зоні впливу Росії.
За його словами, якщо на Донбасі Росія розв'яже нову війну, будуть нові секторальні санкції.
Петро Бурковський впевнений, що нові захоплені території цих нових проблем не компенсують. Зрештою, в ЄС почнеться пошук альтернативних постачальників нафти і газу, щоб замінити імпорт енергоносіїв з Росії та Білорусі. Це покладе край і Північним потоком-2, підкреслює експерт.
Коментуючи американо-російські гірки, головний редактор інформагентства Укрпресс Інфо,політексперт Олексій Воронцов зазначає: "Сьогодні ми спостерігаємо порогову ескалацію, яка схожа на Карибської кризи в жовтні 1962 року між США і СРСР. Тоді один крок відділяв від початку Третьої світової війни ".
У наших реаліях Кремль, за словами експерта, брязкає зброєю на своїх кордонах і розмахує ядерної кийком в пориві виторгувати на старті максимальну кількість геополітичних вигод.
Він також звертає увагу, що Байден запросив взяти участь Путіна в екологічному саміті в режимі відео-конференції.
Нагадаємо, Федеральна авіаційна адміністрація Департаменту транспорту США (FAA) рекомендує авіакомпаніям обережніше поставитися до польотів над деякими регіонами України та Російської Федерації. Про це йдеться в повідомленні Державної авіаційної служби України.
Новини