Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Україна підпише угоду щодо мінералів зі США. Рано чи пізно документ набуде прийнятної для України форми (інвестиційної угоди, а не бандитського перетворення минулого безповоротного гранту на несплачений рахунок за майбутнє). Таку думку висловив викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар, повідомляє портал "Коментарі".
Люди Трампа застосували жорстку формулу переговорів, яка іноді застосовується у бізнесі. Друге питання, чи так поводяться партнери. Колаж: Коментарі
Він вважає, що все закінчиться нормальною угодою , а №американські інвестиції – це завжди добре".
Пекар пояснив, що такий шокуючий стиль переговорів, який продемонструвала команда Трампа, він зустрічав.
Експерт розповів, що етапи подібних переговорів виглядають так:
1. Наїзд. Пропозиція на неприйнятних умовах. Найслабші слабаки здаються тут.
2. Ескалація. Друга версія із ще гіршими умовами, щоб показати, що треба було підписувати першу. Тут слабаки здаються, бо розуміють, що третя версія буде гірша.
3. Ескалація. Якщо ви не здалися на другому етапі, ви отримуєте підтвердження, що потрібно підписувати зараз, тому що буде ще гірше.
4. Деескалація. Раптом умови четвертої версії кращі за третю. Тут слабаки хапаються за шанс отримати щось краще, ніж найгірше. Вони розуміють, що іншого шансу не буде.
5. Деескалація. Вам пропонують найкращі умови з усіх попередніх, але все одно неприйнятні. Потрібно брати, бо знову буде ескалація.
6. Якщо ви дійшли до цієї точки і не здалися на жодному з попередніх етапів, тут починаються реальні переговори.
" У світі є місця та галузі, де так ведуть переговори. Прийміть цей факт як даність", — сказав Пекар.
"Коментарі" зазначали, що за даними New York Times, у проект нової угоди щодо ресурсів, яку Зеленський відмовився підписати вже 22 лютого, включили ще й доходи від окупованих Росією територій. За даними ЗМІ, у разі повернення цих територій Україною частка надходжень до фонду цих земель становитиме 66%. Умови документу передбачають, що Україна має вносити внески до фонду до того часу, поки він не досягне $500 млрд. Водночас, як пишуть журналісти, США планують реінвестувати частину доходів у відновлення України, зокрема, у надра та інфраструктуру. Однак жодних зобов'язань Штатів у документі знову не прописано. Хоча Україна не завершила угоду 22 лютого, її згода на умови означала б капітуляцію перед американськими вимогами після тижня інтенсивного тиску президента Трампа.
Зазначається також, що Міністр фінансів США Скотт Бессент пояснив, що в рамках угоди доходи від природних ресурсів України, а також інфраструктурних активів будуть направлені до спеціального фонду для довгострокового відновлення та розвитку. США отримають економічні та управлінські права у цьому фонді, що, за словами Бессента, забезпечить прозорість та підзвітність. Однак він наголосив, що США нібито "не володітимуть фізичними активами України і не збільшать її боргове навантаження".
"Коментарі" писали, що Україна відкинула наполегливі пропозиції США створити фонд на суму 500 млрд. доларів для цієї угоди. Фонд мав компенсувати допомогу, надану США Україні з початку російської агресії. Проте українська сторона стверджує, що реальна сума підтримки набагато нижча і становить близько 90 мільярдів доларів. Переговори між сторонами продовжуються, Трамп заявив, що незабаром Зеленський може приїхати до Вашингтона для підписання угоди.
Новини