Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Українська влада систематично робила помилки в політиці стосовно Криму, що зрештою і призвело до його анексії Росією. Таку заяву зробив п’ятий президент Петро Порошенко у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя для "Української правди".
РФ роками "розкачувала" Кримське питання. Фото із відкритих джерел
Політик переконаний, що Кремль "закладав міни" в будівництво багатьох незалежних держав після розвалу Радянського Союзу, в тому числі й України. Серед глобальних помилок української влади протягом років Порошенко називає надання автономії півострову, дозвіл на створення військової бази армії РФ у Севастополі та проблему із комплектуванням українських військових на території АРК.
Згадує екс-президент і про зиму 2014 року, коли в Криму розпочалася активність російських військових. Тоді тимчасова влада на чолі із в.о. президента Олександром Турчиновим намагалася владнати ситуацію мирним шляхом переговорів. У складі української делегації тоді був і Петро Порошенко.
На переконання Порошенка, всі новини, що транслювалися в Криму та Росії під час кількатижневого захоплення Криму армією РФ, були абсолютно неправдиві. Місцева Верховна Рада була заблокована і не вирішувала нічого — допоки пропагандистські медіа стверджували, що вища влада півострова приймає важливі рішення, людей підбурювали неправдою стосовно "походу сотень Майдану" на "штурм" Криму тощо.
Політик стверджує, що в ситуації з анексією
Криму насправді не було іншої альтернативи, крім як застосувати військову силу.
Утім армія цих самих "сил" не мала, адже її скорочували від початку 90-х, а за
Януковича "остаточно доруйнували". З роками ЗСУ вдалося відновити, але щоб остаточно
зміцнити їхню силу, Україні слід вступити в НАТО.
З 2016 року, від створення міжнародної платформи з деокупації Криму, українська влада розпочала дипломатичну боротьбу за повернення контролю над захопленим росіянами Кримом. За твердженням політика, на Кремль постійно тиснуть як Україна, так і її міжнародні партнери, ведеться моніторинг стосовно порушення прав людини на території АРК, не припиняються судові розгляди стосовно "кримського питання" та започаткування і продовження санкцій.
Українській владі, переконаний Порошенко, слід приділити питанню анексії більше уваги, адже "Крим був, є і буде українським".
Нагадаємо, раніше "Коментарі" аналізували, хто з українських олігархів (включаючи Порошенка) може наступним після Медведчука потрапити під санкції від РНБО.
Також на порталі вдасться дізнатися, яку помилку, на думку політолога, нещодавно зробив Петро Порошенко.
Новини