Головна Новини Політика вибори Як правильно вибрати президента: експерти порівняли вибори в США і Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Як правильно вибрати президента: експерти порівняли вибори в США і Україні

Політологи розповіли про схожість і відмінності виборних процесів в США і Україні

5 листопада 2020, 10:20
Поділіться публікацією:

Безумовно, президентські кампанії в США та Україні не можна порівняти ні за змістом, ні за ресурсністю, ні за технологіями, ні за виборчою системою. На цьому акцентує політтехнолог Олег Постернак.

Як правильно вибрати президента: експерти порівняли вибори в США і Україні

"У США непрямі вибори президента в умовах конкурентної двопартійної системи, в Україні — прямі вибори в умовах кланово-олігархічного консенсусу. На рівні технологій американські вибори пішли значно вперед, — зазначає експерт. — Кожен з кандидатів в США має розгорнуту медіаінфраструктуру, що працює на результат, де знайшлося місце мікротаргетінгу, комунікативним кампаніям залучення населення в політику і т. д."

В Україні ж, на думку Олега Постернака, президентські вибори минулого року стали "живим" продовженням колись популярного серіалу — в силу поставторитарної політичної культури населення і глибокого протесту проти попередньої влади.

"Однак нині електоральна кампанія в США супроводжується різкою поляризацією, що було характерно для українських виборів президента у 2004 і 2010 рр. У цьому факті є невелика схожість ", — вважає політтехнолог.

Політичний експерт Богдан Мірошников нагадує, що свого часу Буш виграв вибори, по суті, в суді, "взявши" Флориду. А у 2016 Клінтон лідирувала в загальному підрахунку, але програла в останній момент кілька ключових штатів.

"Цього разу Флориду виграв Трамп, але це не гарантує йому нічого. І все виглядає так, що Трамп може випробувати емоції Клінтон у 2016. А може і не випробувати. Але один факт відомий точно — Байден вже набрав голосів більше, ніж Обама у 2008 — 69,5 млн, а це була рекордна кількість за всю історію США! " — підкреслює експерт.

Але це і Байдену нічого не гарантує, вважає Богдан Мірошников. Адже Трамп уже вигравав вибори, маючи на 2 млн голосів менше, ніж конкурент.

"Вибори в США — це не тільки загальне голосування. Там йде боротьба за кожен штат, особливо той, який традиційно коливається. Все вирішують десяті відсотка, — пояснює експерт. — В Україні такий приклад був лише один раз  — коли Олег Ляшко півтора тижня тому програв довибори у своєму улюбленому окрузі з різницею трохи менш як 1500 голосів. І ще раз в Україні був приклад того, в чому ми схожі з США — ми також не терпимо фальсифікацій і захищаємо результат. Що і було доведено у 2004-му. "Помаранчева" революція нас дуже змінила!".

Як повідомляв портал "Коментарі", виборчий штаб кандидата від республіканців США Дональда Трампа в середу, 5 листопада, звернувся до суду з позовом для припинення підрахунку голосів в штаті Джорджія.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини