Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
У вівторок, 13 липня, члени українського парламенту підтримали початково ветований Президентом закон №3711-д, що стосується судоустрою і статусу суддів. Згідно з правками від Володимира Зеленського, міжнародним експертам все ж дістанеться пріоритетність голосу при призначенні членів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. "Коментарі" попросили експертів оцінити це рішення нардепів і перспективи роботи ВККС в цілому.
Рада проголосувала закон про ВККС із поправками від Зеленського. Колаж: УП
Експерт з конституційного права Богдан Бондаренко зізнався, що його таке рішення нардепів не здивувало. Фахівець нагадав, що вето президента було накладено через частково конкуруючі між собою правки. Одна з них давала міжнародним експертам вирішальний голос у конкурсній комісії, а згідно з другою для прийняття рішення про призначення члена ВККС необхідно по два голоси українських та міжнародних експертів.
В результаті були враховані наступні пропозиції президента:
- рішення приймається чотирма голосами із шести, якщо його підтримали не менше двох представники міжнародних організацій;
- якщо буде обрано склад ВККС не в повному обсязі — мінімально 11 членів, то в цьому складі має бути шість суддів, щоб дотримуватися рекомендацій Венеціанської комісії.
Адвокат, експерт із питань правоохоронної і судової діяльності, кандидат юридичних наук Мирослава Чорноусько вважає об'єктивно необхідним доопрацювання законопроєкту. Яка і була проведена.
З одного боку, така можливість може бути корисна з точки зору забезпечення неупередженості рішення, вважає Чорноусько. З іншого ж — постає питання про те, яким чином на практиці буде налагоджено взаємодію в процесі прийняття рішень.
З огляду на це і критичні порушення термінів розгляду справ, експерт констатує, що встановлення правового регулювання процесу формування ВККС було необхідним. Втім, на її думку, передчасно сподіватися на досягнення швидких результатів у зв'язку з прийняттям цього закону, який ще повинен підписати глава держави.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, як експерти оцінюють присутність у відбірковій комісії ВККС іноземних фахівців. Подробиці — в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, що Україні принесе заборона на оскарження рішень Ради нацбезпеки і оборони, якщо її підтримають нардепи.
Новини