Головна Новини Політика внутрішня політика «ЗА МАЙБУТНЄ» пропонує знизити ПДВ на продукти харчування
commentss НОВИНИ Всі новини

«ЗА МАЙБУТНЄ» пропонує знизити ПДВ на продукти харчування

Депутати хочуть знизити вартість продуктів харчування та збільшити купівельну спроможність населення

22 березня 2021, 17:31
Поділіться публікацією:

Україна повинна використовувати дві знижені ставки податку на додану вартість на продукти харчування, окремо на соціально значущі продукти харчування, окремо на інші продукти харчування. Про це йдеться в законопроєкті  №1164-ІХ представника депутатської групи "Партія "ЗА МАЙБУТНЄ" Сергія Мінька "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості продуктів харчування", який зареєстровано у Верховній Раді.

«ЗА МАЙБУТНЄ» пропонує знизити ПДВ на продукти харчування

Депутати хочуть знизити ПДВ на продукти харчування - фото з відкритих джерел

В документі, зокрема, пропонується знизити вартість соціально значущих продуктів харчування, які входять до складу наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення. 

Зниження ставки ПДВ на окремі продукти харчування не призведе до втрат Державного бюджету, оскільки відбудеться здешевлення продуктів харчування, що автоматично дозволить збільшити купівельну спроможність населення.

"Я хочу нагадати, що протягом останніх 4 років уряд системно зменшує фінансування на субсидії та пільги для громадян, водночас ми бачимо як скаженими темпами зростають ціни на опалення, електроенергію, водопостачання. Борги населення за комунальні послуги вже складають понад 73 мільярди гривень. На фоні цього ми бачимо, як протягом останнього місяця різко подорожчали продукти харчування. Цей ріст цін є серйозною соціальною проблемою. Механізми ж, які ми пропонуємо, знизять темпи інфляції та здешевлять продукти харчування", – переконаний Сергій Мінько.

Запропонований законопроєкт має аналоги в країнах Європейського Союзу. Деякі країни ЄС застосовують знижені ставки податку на додану вартість для здешевлення вартості продуктів харчування.

"Цим шляхом свого часу пішла Польща. Наші сусіди використовують дві знижені ставки податку на додану вартість на продукти харчування. На соціально значущі продукти харчування діє 5% ставка ПДВ, всі ж інші продукти харчування мають 8% ставку ПДВ. Це призводить до цінового дисбалансу між нами і Польщею, внаслідок якого продукти харчування в сусідній країні коштують дешевше, ніж в Україні. Таку ситуацію потрібно виправляти", – пояснив Сергій Мінько.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення


Новини