Політичний експерт, а також директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський проаналізував діяльність і перспективи розвитку українських опозиційних сил. Про це публіцист написав у своєму блозі для 112.
Михайло Погребинський - фото з відкритих джерел
За його словами, в українському публічному просторі просувається регулярна дискредитація відмінних від провладних політичних партій. Так ряд популярних аналітиків не перестають стверджувати, що місце опозиції займає неправильна політична сила — "Опозиційна платформа — За життя" (ОПЗЖ), яка, на думку цих експертів, "не злетить" і потрібно про неї забути.
"Зрозуміло, про ефективність нинішньої діяльності ОПЗЖ можна сперечатися, тут можуть бути різні думки. Але проблема України в тому, що іншої опозиції, іншої сили, що відстоює соціальні, мовні та культурні права громадян країни, яка виступає проти нинішнього державного курсу країни, спрямованого на підтримку конфлікту навіть на шкоду національним економічним і зовнішньополітичним інтересам, сили, яка виступає за відновлення національного суверенітету в економічній і зовнішній політиці — такої сили в країні взагалі немає. Петро Порошенко, звичайно, сьогодні теж в опозиції, але він в опозиції особисто Зеленському, а не курсу, який той проводить ", — пише Погребинський.
Також директор центру політичних досліджень стверджує, що в даних політичних умовах влада не допустить реєстрації нової сили, здатної активно відстоювати права жителів Донбасу.
"Можна з упевненістю сказати, що шансів зареєструвати якусь нову політичну силу, яка б виступила, як я сказав, з позицій державного суверенітету України, на захист цивільних і політичних прав жителів південного сходу країни — немає ніяких", — додав Михайло Погребинський.
У свою чергу, на думку експерта, на сьогоднішній день жоден український політик, крім Медведчука, не ризикує прямо заявити про необхідність прямих переговорів з представниками невизнаних республік.
"Всі ходять навколо, виступають "за все хороше проти всього поганого" — і російськомовних потрібно захищати, але "державна мова повинна бути тільки одна — українська", — підкреслив аналітик.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.