Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Кабінет міністрів дав негативну оцінку діяльності голови Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорія Плачкова. В уряді вважають, що він своєю діяльністю гальмує розвиток програм та співпрацю зі США для руйнування енергетичної залежності від Росії. Про це повідомляє видання "Факти".
Григорій Плачков. Фото: "Факти"
"У нас є низка зауважень щодо роботи Державної інспекції ядерного регулювання. Йдеться про те, що цей орган має чітко окреслені законодавством функції і не завжди їх дотримується, заявив міністр енергетики України Герман Галущенко. — Також бачимо, що під час роботи створювалися перешкоди співпраці з нашими партнерами. Зокрема, ДІЯРУ відмовлялася співпрацювати з ДП "НАЕК "Енергоатом" щодо впровадження реакторної технології Westinghouse AP-1000, також затягувала видачу ліцензії на експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Інспекція безпідставно вимагала додаткову інформацію, що не передбачена чинним законодавством. Крім того, ми бачимо затягування ініціатив щодо побудови нових блоків — затвердження кадастру майданчиків під будівництво", — видає Галущенко.
ЗМІ повідомляє, що в уряді уточнили, що за результатами оцінки діяльності у 2021 році державних службовців, які обіймають посади державної служби категорії "А", Плачков отримав оцінку "негативна". Це, згідно із законодавством, має спричинити звільнення держслужбовця.
У матеріалі зазначається, що глава ДІЯРУ організував пресконференцію, де намагався спростувати звинувачення на свою адресу. Зокрема, він відповів на запитання народного депутата від "Слуги народу", члена Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Ганни Скороход, чому відбувається затягування видачі дозвільних документів на споруджене за американською технологією компанії "Холтек" Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП)? За її словами, нещодавно абсолютно безпідставно і з порушенням норм чинного законодавства ДІЯРУ було додано 14 нових позицій до вже затвердженого плану ліцензування Централізованого сховища. Тим часом Україна змушена щорічно платити Росії 200 млн доларів за відправлення туди відпрацьованого палива.
"Об'єкт справді дозволяє заощаджувати від 136 до 200 млн доларів, — розповів голова ДІЯРУ Григорій Плачков. — Але це дуже складний об'єкт, тому експлуатаційній організації необхідно пройти всі етапи та дії згідно з чинними нормами та правилами для отримання дозволу на введення в експлуатацію. У нас дуже багато зауважень щодо наданих документів. Крім того, ДІЯРУ має право вимагати додаткові документи. Зокрема, наші додаткові зауваження стосуються первинного звіту щодо аналізу безпеки, систем контролю радіаційної безпеки, а також питань, які я не можу розголошувати з міркувань захисту державної таємниці", — уточнив глава ДІЯРУ.
Крім того, як пише видання "ФАКТИ", Плачков визнав, що ведуться переговори щодо сприяння інспекторам МАГАТЕ у доступі на об'єкти в "ДНР" та "ЛНР", де знаходяться ядерні матеріали. Хоча деталі цих переговорів і з ким із представників окупаційних влад вони проводяться, Плачков не повідомив, посилаючись на державну таємницю.
Новини