Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Колишній прем'єр-міністр АР Крим, глава Консультативної ради у справах війни при президенті України, радник голови Офісу президента України Сергій Куніцин, за даними деяких ЗМІ мало не у відкриту агітував за подачу води до Криму, пропонуючи націоналізувати Північно-Кримський канал, по якому до 2014 року здійснювалося водопостачання Криму з материкової частини України.
Окупований Крим (фото з відкритих джерел)
Він також називав питання подачі води до Криму — джокером в рукаві Києва.
Чи можна вважати це черговим пробним каменем в ракурсі відновлення водопостачання півострова? Чи є ймовірність, що подача туди води стане частиною угоди, яку укладе Путін (наприклад для зрушень по вирішенню конфлікту на Донбасі) з українською владою або із Заходом, який натисне на офіційний Київ? З цими питаннями порталу "Коментарі" допомогли розібратися експерти.
Економічний експерт, експерт з питань тимчасово окупованих територій, Глава правління БО "Інститут чорноморських стратегічних досліджень" Юрій Смілянський пропонує для початку розібратися з деякими термінологічними категоріями і з тим, що говорив Куніцин, а що не говорив.
За словами Юрія Смілянського, Сергій Куніцин не говорив про націоналізацію ПКК (Північно-Кримського каналу).
Чи можна назвати виступ Сергія Куніцина агітацією за подачу дніпровської води в окупований Крим? Напевно, якоюсь мірою можна, вважає експерт.
Експерт звертає увагу, що з 2014 року окупанти намагаються використовувати інструмент корупції для розв'язання питання відновлення подачі прісної води в окупований Крим по ПКК.
На думку експерта, у всьому цьому черговому етапі кримської водної епопеї виникає багато питань, на які влада повинна дати відповідь суспільству. А відповідати на подібні питання влада дуже не любить.
Юрій Смілянський вважає, що питати потрібно наступне.
1. Контакти з окупаційною владою Криму і кримськими колабораціоністами, які здійснював Сергій Куніцин — це його особиста ініціатива або доручення української влади? Якщо доручення, то від кого воно виходило?
2. Протягом останніх 2-х років команда постійного представництва президента України в Автономній республіці Крим багато разів публічно стверджувала, що позиція української влади в питанні водопостачання окупованій території Криму однозначна і ніякої подачі води не буде до настання факту деокупацію. Чи є виступ Сергія Куніцина підтвердженням того факту, що в української влади (президентська вертикаль) не сформована по сьогоднішній день однозначна позиція в питанні водопостачання окупованій території Кримського півострова і, як наслідок, визнання окупованій території Криму частиною території Російської Федерації (визнання анексії)? Чи є заяви команди постійного представництва президента України в АРК всього лише операцією інформаційного прикриття, яка покликана відвернути увагу громадськості?
3. Хто більшою мірою впливає на формування кримської політики: радник Сергій Куніцин або команда постійного представництва президента України в Автономній республіці Крим?
4. Чи є ілюстрацією відсутності однозначної позиції той факт, що на законодавчому рівні до теперішнього часу не знайшов відбиття питання заборони подачі прісної води на окуповану територію Криму?
"Насправді питань набагато більше. І це тільки деякі з них", — резюмує Юрій Смілянський.
Директор Агентства соціальних комунікацій та Агентства доступних подорожей Сергій Белашко зазначає, що у Куніцина і його партнерів — підприємства в Красноперекопську, в тому числі водомісткости. А тому закликає не шукати тут велику політику.
Донбас, на його думку, навряд чи стане розмінною монетою в гіпотетичних переговорах по пуску води в Крим.
На думку експерта, від нестачі води, в першу чергу, постраждали кримські татари і українці, які займаються в Північному і Центральному Криму.
"Для російської влади така ситуація не створює серйозних проблем, але дає важливий пропагандистський козир. Тому, зокрема, ніхто не поспішає будувати опріснювальні станції", — підкреслює Сергій Белашко.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, яким чином Україна може відповісти на раптову атаку Росії з боку Кримського півострова. В уряді вважають, що армії РФ знадобиться куди більше бійців, ніж вона має зараз. Подробиці шукайте в нашому матеріалі.
Новини